Как ще се паркира занапред с новите правила на общината в Стария град, по темата разговаряме с хотелиера Христо Гюлев от Сдружението на собствениците, живущите, работещите и инвеститорите в Старинен Пловдив.
Гюлев каза, че живее и работи от 2016 година в Стария град. Той посочи, че не разбира защо всяка година се случва едно и също нещо, "някой тръгва без консултации, с нас собствениците да прави промени".
"Тези промени са предлагани с най-добри намерения, но от хора, които нямат никаква информация от нас, от сдружението", смята Гюлев.
"Заместник-кметът с ресор "Транспорт" Ерол Садъков казва, че новото ще бъде за живеещите да бъде с един пропуск за адрес, но това не е ново, и днес е така, но не се спазва. Вие не предлагате нищо ново за нас, и сега е така, но не се спазва", каза в интервюто Гюлев.
"Единственото ново е желанието - Стария град да се превърне в скъпоплатен паркинг", заяви Гюлев
"Раздадени са 1500 нерегламентирани пропуска за достъп, отдавна проблемът с мултиплицирането на картите е решен, имаме разбиране и диалог с комисиите в ОбС на Пловдив. Първата важна стъпка беше направена, ясно е, че днес имаме карти и пропуски над 1500 броя. Втората стъпка е да се изброят възможните места за паркиране, които са частни и общински и защо никой не казва, че община Пловдив е най-голям собственик в Стария град. Точно три паркинга стоят празни", посочи Гюлев. Той пресметна, че 200 свободни пустеещи места има в Стария град, които са на община Пловдив.
"Не е нужно да се сложат бариери в Стария град, и да го превърнем на резерват на таласъми. Стария град е жив благодарение на туристите, които идват, проблемът е в раздадените пропуски на хора, които не живеят там", обобщи хотелиерът.
"Ние предлагаме всеки да докаже правото си и да се закрият всички досега издадени пропуски", каза още Гюлев. Само 281 бяха първоначалните пропуски, сега са 1500, какво правим, как така, попита още Христо Гюлев.
Обучението по религия в училище също се оказа тема за горещи спорове. От едната страна са застъпниците на светския характер на образованието, които са против сегашното избираемо обучение в материята да стане задължителен предмет. Опонентите им смятат, че запознаването на децата с основите на вярата ще бъде изцяло в тяхна полза и няма да е за сметка..
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на Пламен Иванов и е подкрепено от на Камара на строителите в България,..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...