Габриела Петрова спечели тройния скок на "Самарско знаме"

Габриела Петрова постигна най-добрия си резултат в тройния скок на открито от 3 години насам. Лекоатлетката на Локомотив  (Пловдив) победи на турнира "Самарско знаме" с 14.19 м, въпреки студеното време в Стара Загора. Възпитаничката на Атанас Атанасов..

публикувано на 16.05.24 в 18:10

Съперниците на Ботев (Пд) за старта в Европа

Ботев Пловдив придоби право да участва във втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа, след като взе Sesame Купа на България. „Канарчетата“ ще стартират от първи предварителен кръг още на 11 юли заедно с Лудогорец, който в същия момент ще..

публикувано на 16.05.24 в 18:03

Дисциплинарната комисия със сериозна глоба за ПФК Ботев

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз наказа сурово Ботев Пловдив след финала на SESAME Купа на България, който „жълто-черните“ спечелиха с 3:2 срещу Лудогорец. „Канарчетата“ бяха глобени с общо 9800 лв. за различни провинения на финала,..

публикувано на 16.05.24 в 17:59

Фестивал Възможното образование този уикенд в Пловдив

Тази събота 18 май на територията на Plovdiv Stage Park и като съпътстваща програма към "Академия за родители" ще се проведе фестивала "Възможното образование". Организатор на събитието е Гергана Лесенска- адвокат, обучител по права на човека, психолог,..

публикувано на 16.05.24 в 17:02

"Ботев" триумфира с Купата на България!

"Ботев" (Пловдив) спечели Купата на България за четвърти път в историята си, след като победи "Лудогорец" с 3:2 във финала на турнира, игран на Националния стадион "Васил Левски". Срещата в София се игра пред около 10 000 зрители, като почти всички бяха..

публикувано на 15.05.24 в 21:16

15-и фестивал "Здравей, Здраве!" този уикенд в Пловдив

За 15-а поредна година пловдивчани и всички гости на Пловдив ще имат възможност да се потопят в атмосферата на традиционния за града ни фестивал на здравословния живот "Здравей, Здраве!". Събитието ще се осъществи тази събота и неделя /18-19 май/ на..

публикувано на 15.05.24 в 16:43

Музеят може да бъде прекрасно място за учене

Знаете ли, че в музея можете и да учите? Тази събота 18 май Къща музей „Христо Г. Данов“ в Пловдив ще се превърне в място за учене по забавен начин. "Арт работилница - Музеят като място за учене" е събитието, което ще стартира точно в 10:00 и има за..

публикувано на 15.05.24 в 14:03

Слушайте финала "Лудогорец" - "Ботев" по Радио Пловдив

Лудогорец и Ботев (Пловдив) ще определят новия носител на трофея в турнира за Купата на България. Сблъсъкът между актуалния шампион в надпреварата и „жълто-черните“ е днес, на 15 май, от 19:00 часа на Националния стадион „Васил Левски“. Финалът..

обновено на 15.05.24 в 13:58

За астрономията и още нещо

На Световния ден на астрономията говорим с доц. Никола Петров от Националната обсерватория в Рожен. -Наблюдава ли се през последните години засилен интерес към вашата наука? -Тук определено мога да кажа да. Астрономията е за повечето хора по..

публикувано на 14.05.24 в 17:15
Григор Димитров

Гришо отпадна на Мастърса в Рим

Григор Димитров отпадна от осминафиналите на турнира от сериите Мастърс 1000 в Рим, след като загуби от Тейлър Фриц с 2:6, 7:6 (11), 1:6 за близо два часа и 45 минути. Двубоят започна по-добре за 11-ия в схемата американец, който с два пробива поведе в..

публикувано на 14.05.24 в 16:00