Краен резултат 2:0 или поне 2:1 за „Ботев” – това прогнозира кметът на Пловдив Иван Тотев за мача „Ботев”-Пловдив – „Лудогорец”, който ще се играе довечера в Бургас.
Предричайки победа за гостите от Пловдив, Иван Тотев каза, че очаква да бъдат зарадвани всички привърженици на „Ботев” и на футбола изобщо и се надява пловдивчани да бъдем щастливите в края на мача.
Кметът се появи с прементано върху официалния му костюм шалче на лобимия си отбор пред хотел „Санкт Петербург”, където бе открита Четвъртата международна среща на туроператорите. Така, в началото на днешния работен ден, Тотев показа готовността си като работодател да освободи по – рано служителите си – фенове на „Ботев”, за да пътуват спокойно за Бургас.
Там, на стадион „Лазур” в 19,15 ч. започва т. нар. мач на годината за пловдвивските канарчета.
България допусна обрат и загуби домакинския мач от Република Ирландия с 1:2. Двубоят на стадион "Христо Ботев" в Пловдив е първи от плейофа за влизане във второто ниво на Лигата на нациите. България започне добре срещата и още в 6-тата минута Марин Петков откри резултата след добра комбинация с Филип Кръстев. Само 15 минути бяха нужни на..
Над 1000 ирландци ще подкрепят своя отбор срещу България на стадион „Христо Ботев“. Двубоят започва в 21:45 часа. През деня ирландците окупираха заведенията в Пловдив, а някои от тях разгледаха и забележителностите на града ни. Група ирландци присъства и на откриването на Небет тепе, разговаряха с кмета на града и се снимаха с него. Агитката..
България се изправя срещу Република Ирландия в първи бараж за изкачване в Лига "В" на турнира Лига на нациите. Срещата на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив е тази вечер от 21:45 часа. Срещата може да слушате пряко по Радио Пловдив. До плейофа между двата тима се стигна, след като „лъвовете“ останаха втори в Група "С3", където бяха още със Северна..
Националният селекционер на България Илиан Илиев и капитанът Кирил Десподов застанаха пред медиите на официална пресконференция преди първия плейофен двубой срещу Република Ирландия в Пловдив. "Със сигурност не сме фаворити в мача. Приемаме този мач като една награда за труда на футболистите. Имали сме трудни моменти, както мач със Северна..
Весела Лечева бе избрана за председател на Българския олимпийски комитет. Тя победи пловдивчанката и легенда на леката ни атлетика Стефка Костадинова след тайно гласуване с 48:33 гласа. Всички регистрирани делегати на Общото събрание на Българския олимпийски комитет гласуваха на изборите за председател. Две от бюлетините са недействителни. Общо 83-ма..