Уникалните открития в недрата на Тракия през последните години, знаете, успяха да предизвикат не само професионалните амбиции на археолозите, но и любопитството на хиляди туристи от Европа и Азия, останали много удивени от материалните свидетелства на наситените с толкова много история български територии. Освен че те са един напълно разумен аргумент за развитие на световния културен туризъм за страната ни и основание тя да бъде ситуирана заради цената на уникалните археологически следи от траки и римляни като пространство без аналог в Югоизточна Европа и на Балканите, археологическите занимания днес са скъпоструващ каприз за една финансово оголяла държава.
За редица стартирали проучвания днес няма нито лев за разкопки. Такъв е случаят за поредна година и с храмовете на тракийските царе в Старосел, за които кметът Иван Жутев призова преди ден премиера и министрите да се заемат със спешното спасяване на уникалната съкровищница. Като цяло пари за археология през 2014 г. в бюджета на държавата няма. Това е и всъщност отговорът на финансовото министерство и министерството на финансите, но археолозите приемат работата си като даденост и в рамките на невъзможното усилие, са на местата си там, където има най-много тайни в земните недра.
Веселина Пеева разговаря с Костадин Кисьов, който е и общински съветник и на когото му предстои заседание на Пловдивския общински съвет, но преди това професионално по темата за парите и местата, където те трябва да бъдат усвоени.
„ В радиото ти не можеш да остарееш, не можеш да бъдеш възрастен. Ти не можеш да изведеш на показ годините си. Никога не съм била суетна за възрастта си. Имам пълното съзнание какво означават за мен годините – те са моето богатство. Благословена съм с тази работа, с тази професия, която съм имала, и с тези възможности, които ми е давала тя. Но..
На 20 декември за шеста поредна година компанията отличи със специални грамоти работниците, изпълнили през 2024 година благотворителни инициативи по програмата КЦМ Благодетел, в направления "Социална интеграция и приобщаване на деца и възрастни хора в тежко социално положение/настанени в институции", "Подкрепа на обществено значими каузи в..
Агенция "Алфа рисърч" публикува последното си за годината проучване, о заглавено "2024 и 2025 – равносметка и очаквания". То е проведено от 1 до 10 декември и предсатвително за страната, финансирано е със собствени средства на агенцията. Анкетирани по домовете им с пряко стандартизирано интервю с таблети са 1000 пълнолетни българи...
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..