Държавата - като дерайлирал влак. Причината за аварирането й: несъответствия в очакванията за стандартите на поведение и корпоративния морал на институциите и олигарсите. Защо не действат сигналните системи в ръждясалия механизъм на управлението и докога въпросът "Кой" ще виси съдбовен и реторичен като ненатиснат паник бутон за промяна? За отпадналото обвинение за изнасяне на милионите с чували от КТБ ще питаме журналиста Огнян Стефанов в опит да постигнем отговор поне на няколко от формулираните от него 25 въпроса по темата на сайта FROG NEWS.
Цитирам - без претенция да са формулирани правилно, въпросите отразяват общественото говорене и наблюдения, базирани на логиката и фактите. Вероятно всички те имат своите основания, но един от тях смятам за особено труден за отговор. Колко от акциите на МВР, ДАНС и Прокуратурата в изминалата година от мандата на сегашното управление са завършили в съдебната зала?
Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от брутния вътрешен продукт (БВП), без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи проекти, каквато заявка даде Министерство на финансите. Според икономиста Кольо Парамов страната в момента се намира в "режим на..
Над 400 читалищни дейци от цялата страна подписаха Отворено писмо и го изпратиха до Министъра на културата и членовете на Комисията по културата и медиите в 51-ото Народно събрание. Документът изразява тяхното мнение от програма „Читалища“. В писмото си те посочват проблемите, сред които има огромен интерес – подадени са над 1400 проекта,..
Румен Драганов от Института за анализи и оценки в туризма опроверга очакването, че в летния сезон цените у нас ще са с 30% по- високи, каквото се каза вчера на среща на министъра на туризма Мирослав Боршош с туроператори. Цените за новия сезон са договорени още миналата година, той се продава отдавна на европейските пазари. Близо 20% от..
Иновативен подход в часовете по история прилага преподавалят Генка Геройска. Те преподава на учениците от Основно училище "Гео Милев" в село Белозем. При изучаването на Седемте чудеса на античния свят учениците са изработили умалени модели на пирамидите в Гиза, висящите градини на Семирамида и Александрийския фар. Нейният подход е отличен в..
Опитът да се контролират цените на стоки и услуги е еднозначен и той е, че абсолютно не работи, коментира пред Радио Пловдив финансовият експерт Любомир Дацов. Подобни практики, смята той, обслужван целите на силните правителства или някакви популистки интереси. "Няма как да се решат структурни проблеми с мерки за контрол върху цените. Това..