Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пуснаха движението до Водната палата, кръговото действа като Т- образно

| обновено на 21.08.14 в 12:40

Новото кръгово до Водната палата отново отвари за движение, но само направо по централния бул. „Цар Борис Трети” в посока Центъра-Панаира и с разрешен десен завой от бул. „Марица”.

Кметът Иван Тотев обясни, че трафикът във всички посоки по колелото ще се пусне след седмица, когато щяло да приключи и разширяването с около 1 м. и 20 см.

Припомням, проблемът изникна заради сложните подземни инсталации под обекта. Иван Тотев бе категоричен, че не се отказва в центъра на кръстовището да има фонтан. Той ще бъде изграден от „Градини и паркове” и „Жилфонд” с 80 000 лева извън проекта за колелото.

Следващото лято ще приключи окончатено реконструкцията на пловдивския надлез „Скобелева майка”. Това обяви кметът Иван Тотев, който даде старт на ремонта на южната част от съоръжението, останало затворено за движение около година, за да бъде обезопасено.

През лятото на 2015-а ще завърши и преасфалтирането на остатъка от северното платно на Цариградско шосе, което е част от същия проект. Той е на обща стойност около 4 милиона лева, а по време на едногодишното забавяне от него бяха пренасочени средства за нов асфалт на изхода на Пловдив покрай Овощарския институт и за удължаването на ул. "Богомил", припомни кметът. Според Тотев „Скобелева майка” е последното голямо съоръжение от този тип в града, което се е нуждаело от цялостен ремонт с укрепване и ново осветление. 

До края на годината Община Пловдив очаква да получи и средствата, с които да довърши реконструкцията на моста на бул. „Васил Априлов”. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Повдигнаха обвинение на стрелеца от Болярино

Районната прокуратура в Пловдив повдигна обвинение на 25-годишен мъж за незаконно притежание на оръжие. Магистратите преценяват дали да повдигнат обвинение и за телесна повреда, но изчакват медицинска експертиза да даде мнение за ранено при стрелбата дете. На 18 февруари в село Болярино, община Раковски мъжът бил на семейно тържество, на..

публикувано на 20.02.25 в 17:54

Арестуваха сериен крадец, обирал коли в центъра на Пловдив

Крадецът е арестуван за три престъпления, извършени за месец - от 09 януари до 12 февруари. Той е задигтнал две дамски чанти, оставени за кратко без надзор в отключени коли в района на ул. „Иван Вазов“ в Пловдив. Откраднал е и сак с екип за боен спорт, като е взломил още една кола. Мъжът е заловен и е направил самопризнания, като щетите, които е нанесъл..

публикувано на 20.02.25 в 16:02

Условни присъди за арестуваните с плочките радиоктивен америций

Сделка с прокуратурата осигури леки  условни присъди за тримата обвинени за търговия с радиоактивния изотоп "америций".   Пловдивският Окръжен съд одобри споразумението между тях, което включва признаване на вина срещу условни наказания.  Така по две години и 10 месеца лишаване от свобода, отложено с петгодишен изпитателен срок получиха..

обновено на 20.02.25 в 15:38

Големият пожар край "Практис" все пак не е замърсил въздуха

Няма опасност от замърсяване на въздуха след големия, но краткотрайно бушувал пожар в крайната северна част на Пловдив, който избухна  към 10 часа.  Тогава пламна покривна сграда от новостроящия се жилищен комплекс „Магнолия Форест“ край бул. „България“, близо  до магазин „Практис“.  Той обаче сериозно..

обновено на 20.02.25 в 13:56

Румънски полицаи патрулират в Пампорово

Двама румънски полицаи се включват от днес в съвместни патрули с българските си колеги в курорта Пампорово.   Съвместните наряди ще следят за реда и сигурността в курорта до 19 март, съгласно  двустранно споразумение между министерствата на вътрешните работи на България и Румъния. Международното полицейско сътрудничество в курортите се утвърди..

публикувано на 20.02.25 в 11:38