За нарушаване правата на деца с диабет във връзка с използване на годишна социална рехабилитация алармират от Националната асоциация на децата и младите хора с диабет (НАДД). В интервю за Радио Пловдив Елисавета Котова - председател на организацията заяви, че в продължение на 10 години всяка година НАДД организира летни профилактични лагери, на които се извършва социална рехабилитация.
В Закона за интеграция на хората с увреждане е посочено какви видове рехабилитация има и кой има право да ги използва, твърди тя. По думите й, след като приключи седем дневния престой всяко дете получава фактура и медицинско направление подписано от присъстващия детски ендокринолог, които се представя пред Социални грижи по местоживеене.
„От тук започва унижението всяка година. Отказване на службите за изплащане, започване на едно размотаване, къде си бил, а защо не си бил в санаториум или балнеокомплекс. Изпращат се едни безумни писма до хотела в който сме провели рехабилитацията. Искам да попитам уважаемите служители в тази агенция- къде и кой е санаториума осигуряващ условия за провеждане социална рехабилитация на деца с диабет. Тези деца нямат нужда от медицински, физикални и балнео процедури, те все още нямат увреждания за да имат нужда от тях. Те имат нужда от социална рехабилитация, която ние осигуряваме”, обясни подробно тя.
Котова заяви още, че ако не се намери решение на проблема, родителите на децата с диабет ще търсят правата си и имат готовност за завеждане на колективен иск.
Община Раковски кандидаства тази година за държавно финансиране с проекти за над 10 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров, кмет на Раковски. „Не пропускаме да кандидатстваме по нито една програма, затова Община Раковски се развива толкова добре. Предстои да кандидастваме по Програмата за развитието на селските..
В навечерието на Световния ден за борба с рака, който се отбелязва на 4 февруари, КОЦ-Пловдив отбелязва ръст на преминалите пациенти през лечебното заведение през миналата година. „Броят им се е увеличил с около 700. Има и още една негативна тенденция, която забелязваме през последните години – увеличение на пациентите с онкологични..
Изборни правила на поправителен изпит. Какви трябва да са промените за да се избегнат съмненията за чесността на вота? Според председателя на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда Диана Ефтимова за последните десет години, откакто през 2014 година бе приет сегашният Изборен кодекс, в него са направени почти 80 предложения..
Иновативният за страната проект за дигитална SOS гривна за жителите на община Марица продължава да действа и през 2025 година, но с намалени параметри. Той ще се финансира от Министерството на труда и социалната политика. За изминалите две години гривни са ползвали 184 души, сега ще са само 67, защото бюджетът е орязан. Целта на кмета..
Компаниите в България успешно се адаптират към новия модел в автомобилната индустрията. Започват да произвеждат нови продукти. Освен това у нас се създава софтуера и самата конструкция на най-модерните електромотори и инвертори за тях. Това коментира Любомир Станиславов, който е изпълнителен директор на Автомотив клъстер България, във връзка с..