Над 120 събития, които ще се случат в 90 локации с участието на 500 артисти – това ни обещават организаторите на тазгодишното 10-о юбилейно издание на „Нощта на музеите и галериите”.
Ще бъдат усвоени пространства като Стария град, кв. „Капана”, ул. „Отец Паисий”, читалища, книжарници и дори единият тютюнев склад на „Иван Вазов”, в който ще свири авангардната група „Пистамашина”, чийто музиканти крият лицата си зад маски. Концерт в двора на Драматичния театър ще изнесе Теодосий Спасов с проект „Балкански”.
В хотел Тримонциум ще има търг на картини на мистериозния български художник Милош Гавазов, роден в началото на миналия век, който за ужас на колекционерите отказвал да подписва картините си и така саботирал авторството в изкуството.
В проявите ще се включи дори и летище Крумово, където ще има тренинг с катапулт.
Миналата година „Нощта” беше посетена от близо 45 хиляди зрители, като се очаква на тазгодишното издание те да бъдат повече.
Три от събитията ще се случат в Радио Пловдив.
На 12 септември в Първо студио от 20 ч. Университетски театър на Нов български университет ще представи спектакъла „Бит” по текстове на Иван Хаджийски с режисьор Възкресия Вихърова.
На същото място на 13 септември ще се играе пиеса на Борис Роканов, а на открито пред радиото концерт ще изнесе Биг бенд „Пловдив”.
Всяка година в последната сряда на месец февруари се отбелязва Денят за борба с тормоза в училище. Децата отиват на училище, облечени в розови фланелки, за да се обявят срещу тормоза между съученици и насилието в класните стаи. Инициативата, позната като „Ден на розовата фланелка“, започва през 2007 година в Канада, а в България се отбелязва от..
Собственичката на първия български бранд с нулев отпадък „Зелена революция“ („Green Revolucia“) и посланичка на Европейския климатичен пакт Вера Маркова гостува в Пловдивския университет. Тя ще представи публична лекция на тема „Бизнес с нулев отпадък? Устойчиви решения за здравето и природата“. Маркова ще запознае гостите с каузите, за които тя..
Днес преди обяд на места в равнините и поречията ще бъде мъгливо. Над Западна България ще е предимно облачно. Над Източна България ще преобладава слънчево време с временни увеличения на средната и висока облачност. Ще духа слаб вятър предимно от юг-югоизток. Максималните температури в повечето места ще бъдат между 8° и 13°, за Пловдив - около 12°..
Пиян шофьор, опитал да подкупи служители при проверка, задържа полицията в Пловдив. Униформените спрели за проверка на бул. „Васил Априлов“ лек автомобил „Пежо“ с 52-годишен водач. Шофьорът бил във видимо неадекватно нетрезво състояние. С намерение да склони служителите да не го изпробват с дрегер, той пуснал в патрулката няколко банкноти...
180 полицейски екипа от 13-те районни управления на пловдивската дирекция участваха в четиридневна специализирана операция за контрол по пътищата в града и региона. За времето от 20 до 23 февруари са проверени над 4 700 леки и тежкотоварни автомобили. Установените за този период нарушения, санкционирани с фишове и актове са над 1400..