5 училища ще се ремонтират и след 15 септември в пловдивска област. Това съобщи началникът на РИО-Пловдив Иванка Киркова. Тя потвърди, че дейностите ще продължат в 4 училища в Пловдив и едно в Перущица. Там се обновява изцяло ОУ ”Петър Бонев”. В град Пловдив ще учат на две смeни децата в СОУ „Константин Кирил Философ”, където текат ремонтни дейности. Паралелно се работи и в Професионалната гимназия по електротехника и още в две СОУ „Братя Миладинови” и „Константин Величков”. Общо 66 училища са ремонтирани в града и областта.
155 ще са маломерните паралелки в областта - те ще са в общините Калояново, Асеновград, Първомай и Куклен. Само в едно пловдивско училище ОУ „Георги Бенковски” има вече разкрита маломерна паралелка.
От тази година се въвежда и целодневното обучение за 5 ти клас, което е осигурено в повечето училища на града и в областта.
Иванка Киркова подчерта, че е абсолютно забранено събирането на средства от родителите на територията на училищата. Това може да става само и единствено от училищните настоятелства по места. На сайта на РИО-Пловдив има поместено специално обръщение към родителите на децата от 1-ви до 12 клас, в които изрично се посочва, че пари от тях не следва да се искат. Охраната в повечето училища може да се заплаща и от делегираните бюджети, казват от Инспектората.
По информация на Радио Пловдив на 15 септември се очакват трима министри от служебния кабинет да открият новата учебна година в Пловдив. Вицепремиерът Йордан Христосков, който е възпитаник на Националната търговска гимназия ще бъде на тържеството там.
Тук ще са и военният министър Велизар Шаламанов в Математическата гимназия и земеделският Васил Грудев, който дава старт на учебната година в две училища-Френската гимназия и Професионалната гимназия по хранителна техника и технологии.
Пловдивската община избра изпълнител на проекта за разширението и ремонта на Голямоконарско шосе до границата с община Марица. С максималните 100 точки на първо място е класирана фирмата Драгиев и ко. Фирмата Иса – 2000, която извърши първия етап от ремонта на Голямоконарско шосе е класирана на 4-то място, а Европейски пътища е отстранена от..
Около 5 см е новият сняг по високите части в Смолянска област, няма въведени ограничения по пътищата. Пътищата на места са заснежени, но почистени, опесъчени и проходими при зимни условия. До 31 март т.г. остават затворени за тежкотоварни автомобили с ремаркета и полуремаркета участъците Момчиловци – местност "Момина вода“, Лъки - Рожен, пътят от..
Забавянето на ВиК-ремонтите в "Южен" е заради дъждовете и сложността на проекта за Южния обходен колектор. Това обясни пред Радио Пловдив Борислав Кръстев, ръководител на проекта, седмица след като кметът Костади Димитров изрази недоволството си от ремонтите в района. Забавянето с месец на изграждането на Южния обходен колектор няма да..
По повод днешния Световен ден за борба с рака специалисти от Комплексния онкологичен център в Пловдив ще дават бзплатни консултации на открито. В кампанията ще вземат участие началникът на II – ро отделение по медицинска онкология и хематология д-р Петър Петров, д-р Ива Панайотова- Маровска – дерматолог и д-р Митко Желязков – хирург-онколог...
Нови цени за паркиране влизат в сила от днес в Асеновград. Престой на синя зона и общински паркинги за 1 час се увеличава с 50 стотинки и 1.50 лева. Стойността на служебен абонамент за паркиране в Централна градска част е 50 лв. на месец, паркирането за автомобилите на домуващите в централната зона струва 60 лв. на година. Таксата за местата..