86-годишна жена от село Бегово е поредната жертва на телефонна измама. Този път е използван сценарий за заболяване от ебола на неин близък роднина.
В събота около 22 часа на домашния телефон на пенсионерката се е обадил непознат мъж, който се представил за лекар. Той я убедил, че при направени изследвания на снаха й е открит вируса „Ебола” и за лечението й е необходима сумата от 20 000 лева. Малко по-късно потърпевшата предала 10000 лева на непознат, явил се пред дома й.
Оокло 70 са телефонните измами от началото на годината, арестувани са над 20 души, съобщи комисар Николай Кирков, началник на „Криминална полиция” при МВР-Пловдив.
Четирима са загинали и няколко други са ранени при тежка катастрофа край Видин. Там ТИР и бус са се ударили на главен път Е79, на разклона за гр. Дунавци. Освен четиримата загинали, има и седем други ранени, двама от които са в тежко състояние. Жертвите са на възраст между 30 и 40 години. В момента на катастрофата в буса са..
Традиционният поход поклонение в памет на Васил Левски, организиран от община Асеновград, ще се състои днес до манастира „Св. Петка“. Събитието се провежда ежегодно в неделята преди 19 февруари, когато отбелязваме годишнината от гибелта на Апостола. В 12.00 ч. в манастира асеновградски свещници ще отслужат панихида в памет на Левски...
Дионисиево шествие в центъра на Пловдив в неделя възвестява началото на тазгодишната "Винария". То предвижда атракция с кукери, гайдари, фолклорни танци и почерка с вино. Кукери от селата Климент, Иван Вазово и Столетово, гайдари от ансамбъл „Еподай“ и състав от пловдивския фолклорен ансамбъл „Тракия“ ще дефилират по улица „Александър..
Нормално протичат изборите за кмет в пазарджишкото село Драгор. Петима са кандидатите за поста - издигнати от „Земеделски народен съюз“, коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“, БСП – Обединена левица, „Възраждане“ и „Български възход“. Общо 1160 избиратели имат право на глас в село Драгор. Избирателната активност към 10..
Община Куклен ще строи нова детска градина в града с пет милиона лева, отпуснати от Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Обществената поръчка вече е пусната, каза кметът на общината Мария Белчева. Проектът включва четири групи, млечна кухня и физкултурен салон. Новата сграда ще бъде на ул. “Бузлуджа“ в близост до парк „Архангел..