Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изнесените дирекции на Министерството на туризма ще останат в Пловдив

Министърът на туризма Николина Ангелкова направи първото си работно посещение в Пловдив. Тя се срещна с областния управител Розалин Петков и кмета Иван Тотев, с които обсъди визията си за развитието на туристическия сектор, съобщиха от пресцентъра на министерството. 

Министър Ангелкова представи пред двамата ръководители основните си идеи за Устройствен правилник и структурата на министерството и подчерта, че екипът й ще работи в тясно сътрудничество с местната власт за прогреса на Пловдив и региона като туристически център на България. Тези виждания ще бъдат представени в следващите дни и пред туристическия бранш.

Ангелкова увери Петков и Тотев, че служителите от двете туристически дирекции, изнесени в Пловдив от септември 2012 г., имат сериозно място в структурата на министерството. Министърът подчерта, че се обмисля оптималният вариант как те да се интегрират по най-добрия начин в нея, защото трябва да се запази всичко добро, което е постигнато и работи. 

По-късно Николина Ангелкова обсъди перспективите пред сектора и със служителите в двете туристически дирекции, в които работят общо 33-ма души. Основните направления в дейността на дирекция „Туристическа политика“ са свързани с реализацията на проекти и програми в туризма, развитието на туристическите продукти и регулирането на туристическата дейност. 

Дирекция „Маркетинг, реклама и информация в туризма“ осъществява промотирането на България като целогодишна туристическа дестинация. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Откриха 2 500 кутии контрабандни цигари на Летище Пловдив

Близо 50 000 къса контрабандни цигари откриха митническите служители на МП Летище Пловдив при проверка на личен багаж на пътник, заминаващ за Великобритания. Това е настанено при щателна проверка, включително с рентген, на чекиран багаж – три пътнически сака на български гражданин, пътуващ за Лондон. Във всяка от чанти бяха добавени по две..

публикувано на 13.02.25 в 12:27

Санират наведнъж 18 блока за над 31 мил. лева в Пловдив

Община Пловдив обяви обществени поръчки за санирането на 18 жилищни сгради в „Южен“ и „Източен“. Финансирането е по  програмата за безплатно устойчиво обновяване на жилищния фонд.  Стойността на поръчката за район „Източен“ е 18 740 105 лева, а за район „Южен“ – 12 418 981 лева.  Крайният срок за подаване на документи е 19 март 2025 г...

публикувано на 13.02.25 в 12:14

234 млн. отиват за спешни ремонти на авиобаза "Граф Игнатиево"

Малко над 234 300 000 лева без ДДС струват 4 спешни договора за строително-монтажни работи на летище "Граф Игнатиево". Това е посочено в отговор на министъра на отбраната Атанас Запрянов на въпрос на депутата Ивайло Мирчев. През октомври миналата година Министерството на отбраната е поканило фирмите, а за първи път от обявяването на първата строителна..

обновено на 13.02.25 в 11:53

От 25% до 50% скачат таксите за плувния комплекс "Младост"

Нови по-високи такси за модернизирания плувен комплекс „Младост“ гласуваха на сесията днес пловдивските съветници. Увеличението е с между 25 и 50% спрямо таксите в стария плувен басейн. То е съобразено с обновената база, която отговаря на всички европейски изисквания.  Актуализацията на цените бе направена преди откриването на басейна в края на..

публикувано на 13.02.25 в 11:51

Първа копка на новата водопроводна мрежа в Брестовица

Днес започва реконструкцията на водопровода във високата зона на Брестовица. Символичната първа копка за начало на строителните дейности ще се състои от 14.00 часа.   Мястото е кръстовището на улиците „Родопи“ и „Алеко Константинов“. В проекта е заложена подмяна на водопроводната мрежа по следните улици:  "Любен Каравелов" ,"Капитан..

обновено на 13.02.25 в 11:32