Инвеститори проявяват интерес за закупуване на терени в Златоград след сондажните дейности на геотермална вода край село Ерма река.
Вече има фирма, която води преговори с общината за терени върху, които ще се изградят почивни станции за балнеолечение. Сондажът на находището на геотермална вода в Ерма река започна през месец юни т.г., а пробното извеждане на повърхността на топлата вода е факт от края октомври.
Според прогнози на общинската администрация до три месеца ще бъде готово сондажното съоръжение, с което минералната вода ще се изпомпва на повърхността. Водата е с темперутара 80-градуса и с дебит не по-малко от 20 литра в секунда. Предстои да бъде изграден тръбопровод от 13.5 км, по който водата да стига в Златоград.
Транспортната свързаност на селищата в Пловдивска област е изключително лоша. Затова са необходими спешни мерки. Това заяви депутатът от ПП-ДБ от Пловдивска област Йордан Иванов, който поема инициатива този въпрос да бъде решен. За целта се подготвя среща с министъра на транспорта Гроздан Караджов, в която да участват кметове и общински..
Можем да влезем в управление с ГЕРБ само, ако сме сигурни, че в него не участва ДПС –Ново начало. Тази констуркция на властта беше създадена от Борисов и Пеевски, затова не виждаме как ние можем да заместим Ново начало. Това заяви пред в Пловдив председателят на ДСБ и заместник-председател на Народното събрание Атанас Атанасов, който започна..
Четири екипа на пожарната се включиха в потушаването на пожар в химическа лаборатория в Пловдив. Едноетажната постройка се намира близо до Коматевския възел. Запалил се е покривът на сградата, а сигналът е подаден в малко преди 15 часа този следобед. Няма информация за пострадали хора.
Стотици се събраха да отбележат Тодоровден в родопското село Момчиловци. Традиционните конни състезания се провеждат за 29-ти път. По установена традиция празникът започна със Света литургия в църквата „Св. Св. Константин и Елена“ и шествие с конете , начело с иконата на Св. Теодор. Кметът на Момчиловци Сийка Суркова: "Един празник чакан през цялата..
Не е потвърдено наличието на бомба в хранителния магазин в Пловдив, който беше затворен извънредно тази сутрин, събщават от полицията в Пловдив. Вече е приключила щателната проверка на търговския обект, която е показала, че сигналът е злоумишлен, уточняват от МВР. Сигналът за бомба е получен на тел. 112 около 10 часа от неизвестен засега мъж...