Доказан рецидивист, с 16 предишни присъди, отново е в желязната хватка на правосъдието, съобщиха от Районна прокуратура Пловдив.
Известният в криминалните среди автокрадец Веселин Ампов за пореден път е обвиняем, този път за притежание на марихуана.
Обвинението предвижда от една до шест години затвор и глоба от две хиляди до десет хиляди лева. Наказателното производство обаче е е в начална фаза на събиране на доказателства, уточняват от прокуратурата.
„Класическият” според деянията си престъпник Веселин Ампов е излязъл от пловдивския затвор през януари 2014г. след излежаване на поредната си, 16-та поред наказателна присъда и веднага (според прокуратурата) се е замесил в поредното престъпление.
Очаква се днес районните прокурори да поискат от съда постоянното му задържане в ареста до следващото дело срещу него.
Десетки хора се включиха протест на площад "Съединение", провокиран от скандалния казус преизчислението на резултата от вота при последните парламентарни избори и продължил по-малко от час. Пловдивчани се включват в протеста "Кой блокира Конституцията?" Демонстрациите са организирани в няколко града в страната от инициативата "Правосъдие за..
„Холсим България" АД ще проучва строителни материали в площ „Ръжево Конаре", разположена в землището на едноименното пловдивско село, гласи днешно решение на Министерския съвет. За този срок титулярят ще вложи минимум 178 000 лева в проучвателните дейности. Удължава се срокът на концесионния договор за добив на минерална вода в находище..
Напълно са осигурени средствата за 2-те основни програми на социалното министерство – „Грижа в дома“ и „Топъл обяд“. Това съобщи в Пловдив социалният министър Борислав Гуцанов. „По програмата „Грижа в дома“ имаше само 100 милиона лв, а самата програма приключи на 31 декември 2024 г. Вчера успяхме да договорим още 50 млн. лв и днес вече..
Районната прокуратура в Пловдив повдигна обвинение и задържа 31-годишен посредник в поредната измамна схема. Жертвата е 69-годишна пловдивчанка, която получила обаждане, че брат й е блъснал дете и трябва да бъде освободен от ареста срещу 3000 лева. Измамата е извършена на 10 декември миналата година. Тогава 69-годишната жена от Пловдив получила..
33 фирми от Област Пловдив сключиха договори по процедура „Разработване на иновации в предприятията“ през месеците февруари и март тази година. Това показва анализът на Областен информационен център - Пловдив на данните в ИСУН 2020. Общата стойност на проектите е 17 177 091 лева, а безвъзмездната финансова помощ, която ще получат бенефициентите, за..