Какво представлява традицията?
Тя става обект на изследване от социалните науки едва през 19 век, когато започва да се проявяват различията между традиционното и модерното. През 21 век пък се оказва, че традицията е нещо много устойчиво и желано от всеки българин. Българинът се опитва да види отново себе си, за да се почувства по-силен.
Разговора ми с доц. Анна Кочева от Института по български език към БАН започва оттук, заради традицията. Искаме ли ние да бъдем по-силно свързани с родината си, с нацията, с корена си, с брилянтната изворна реч?. Една инициатива на Института може да ни направи съучастници в предизвикателството да бъде създадена Езикова карта на българските диалекти. За говорещата дигитална карта разговаряме с доц. Кочева . Чуйте интервюто на Веселина Пеева тук:
Очакваме с около 20 процента ръст в онлайн продажбата за коледните и новогодишните празници тази година , каза в интервю за Радио Пловдив Жанет Найденова от Българската е-комерс асоциация като отбеляза, че онлайн потребителите уважават и обичат удобството на онлайн търговията. Най-голям процент от българските онлайн купувачи - 95,5% предпочитат..
Бетонният мост ще бъде пуснат за движение най-вероятно в четвъртък или петък, каза Николай Иванов, ръководител на обекта. По думите му, текат довършителни работи по осветлението, предстои да се направи и хоризонталната маркировка. Николай Иванов посочи, че строителите са били силно ограничени от краткия срок за изпълнение-само 6 месеца. Той..
„В общи линии, нещата вървят към четворна коалиция. Но този формат на парламентарно мнозинство, незавизимо как ще го нарекат, обрича нещата, така че дали ще бъде съставено правителство, или не, няма значение. Ние не виждаме сериозна програма, около която да се работи за съставяне на кабинет. Всичко е едно взаимно изнудване. Така, както..
Медиите са една от съставките на демокрацията. Днес те са засенчени от социалните мрежи. Регресът на гражданското общество и срутването на медийната грамотност вървят ръка за ръка. Политическата деградация се състои в замяната на модела на медийната демокрация с модел на "демокрация чрез социални мрежи". В първия модел гражданите контролират..
"Разместване" е думата на годината - и в национален, и в глобален план. Това е годината, в която исторически в света имаше най-много избори. И в САЩ, и в Европа, а в България сме вече рекордьори по размествания, коментира "Точно днес" полигологът д-р Теодор Славев. "Ако погледнем през последните 3 години и половина, българските избиратели избираха..