Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Зъболекарката, източвала Здравната каса, на свобода срещу 15 000 лева

Срещу парична гаранция от 15 000 лева е освободена пловдивската зъболекарка, обвинена за източване на близо 17 хиляди лева от Районната здравно-осигурителна каса. 

Д-р Кунка Начева е обвинена, че е отчитала фиктивни прегледи пред касата, а оттам й плащали по представените фактури. Така зъболекарката е присвоила пари от Касата за повече от  130 здравно осигурени лица – обясни Гергана Мутафова от Районната прокуратура в Пловдив. 

Д-р Начева попълвала здравните книжки предимно на 4-5-годишни деца от ромските махали, които не били водени на зъболекар. Срещу гаранция от по 5 000 лева са освободени и тримата помагачи на д-р Начева, с чиято помощ тя се е снабдявал със здравните книжки на децата.

Мотив за освобождаването на четиримата, е че те са с чисто съдебно минало и няма опасност да се укрият и да извършат друго престъпление. Ако обвиненията срещу д-р Кунка Начева се докажат, я очакват от 2 до 8 години затвор – уточняват от Районна прокуратура.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ново огнище на птичи грип в област Пловдив откри БАБХ

Трето огнище с птичи грип е открито в Пловдивска област, предприемат се всички действия за ликвидиране на заразата След фермата в Асеновград, където в началото на месеца бе открита заразата, тя вече е разпрастранена и в землищата на с. Манолско Конаре, община „Марица“ и в животновъден обект за отглеждане на патици в с. Боянци.  „Възможно е възникването..

публикувано на 21.02.25 в 18:41

33 хектара "кални петна" в Пловдив стават зелени площи

Община Пловдив получава над 10 милиона лева по програма "Околна среда" за зелена градска среда за премахване на т.нар. "кални петна" в града. Това съобщи зам.-кметът по екология и здравеопазване Иван Стоянов. 33 хектара е площта на тези "кални петна", които са разположени на територията на целия град.  Калните петна са незатревени площи в..

публикувано на 21.02.25 в 16:30

Над 30 скъпи коли иззе ГДБОП в София, Пловдив и Пазарджик

ГДБОП разби организирана престъпна група, извършвала данъчни престъпления и изпиране на пари в особено големи размери чрез покупко-продажба на луксозни моторни превозни средства.  Арестувани и обвинени са 4-ма души, проверени са 9 автокъщи, иззети са над 30 автомобила, 8 от които в двора на частен имот. До момента е установено, че нанесената щета на..

обновено на 21.02.25 в 12:55

НАП влезе на проверки в борси, тържища и магазини

Данъчните влязоха на проверка в зеленчуковата борса в Първенец. Контролът е част от проверките за цените на храните и правителствените мерки за скъсяване на веригата на доставки. Цели още ограничаване на нелоялните практики при хранителните вериги. Проверките започнаха вчера с инспекции в магазините и складовете в страната, а днес продължиха с..

публикувано на 21.02.25 в 12:51

Държавата дава на Пловдив 93,6 мил. лв. за 7 проекта, 6 от които стари

На 404 милиона 557 хиляди лева ще възлиза субсидията от централния бюджет за финансовата рамка на Пловдив за 2025 година. Това показват данните от проекта на бюджет на страната, публикаван за обществено обсъждане. Общата субсидия за делегираните от държавата дейност е за малко над 391 милиона лева, а изравнителната субсидия възиза на почти 7..

публикувано на 21.02.25 в 12:31