Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пловдив и Радиото - с нови шефове за ден

Петя Проданова от 11 клас в Търговската гимназия пое кметския пост за едни ден в Пловдив, в рамките на младежката инициатива „Мениджър за един ден” на Джуниър Ачийвмънт. В нея на местно ниво участват  53 ученици. 

С инициативата се дава възможност на младите хора да съпреживеят един работен ден във водещи компании и организации. 

Снимка

Петя Проданова пое поста  със свои идеи за развитието на града. Ще работя за озеленяването на Пловдив, защото смятам, че има много свободни пространства, които да се облагородят и да се ползват от полвдивчани за отдих, заяви ученичката. Кметът Иван Тотев препоръча на учениците да обичат града си.

Инициативата „Мениджър за един ден” се провежда за десета година в Пловдив и в нея се включиха 19 институции и компании. Сред тях е и Радио Пловдив. 

През днешния ден учениците от Търговската гимназия Димитър Червенлиев и Цветелина Михайлова се запознават с работата в радиото.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Уволняват шефа на "Екобус", заменят го с по- подготвен човек

Кметът на Пловдив  предлага управителят на Екобус   Илко Търпов да бъде освободен от поста си в интерес на работата.  Общинското дружеството бе създадено през май 2022-ра година в мандата на бившия кмет Здравко Димитров и трябваше да закупи по програми, финансирани от ЕС електробуси, които да са част от градския транспорт.  Търпов е начело..

публикувано на 07.02.25 в 15:01

Директорът на Американския еврейски комитет посети Пловдив

Кметът Костадин Димитров посрещна в Пловдив изпълнителния директор на Американския еврейски комитет Дейвид Харис. Той е на посещение в страната по повод представянето на българското издание на своята книга „На предна линия. Живот в името на глобалното еврейско застъпничество“. По време на срещата двамата са обсъдили възможностите за привличане на..

публикувано на 07.02.25 в 14:48

Защитават с проект правата на жените в ромските общности

Проект за правата на жените в ромските общности  се изпълнява в четири общини в Пловдивска област.  За изпълнението му социалната  фондация „Инди Рома 97“ получава  европейско финасиране от близо 90 хил. лв. Целта е да се преодолеят половите стереотипи сред ромското население в селските райони и маргинализираните общности в общините Куклен,..

публикувано на 07.02.25 в 14:23

Двойно повече вертолети за гасене на пожари ще има тази година ВВС

Военновъздушните сили ще разполагат с удвоен капацитет за гасене на пожари през тази година. Това каза министърът на отбраната Атанас Запрянов в отговор на въпрос на народния представител Димчо Димчев от "Възраждане".  Министърът припомни, че с решение на Министерския съвет от юли миналата година е одобрено финансиране в размер на 1 млн. лева за..

публикувано на 07.02.25 в 14:15

Комисия отхвърли засега изграждането на небостъргачи в кв. Филипово

Правната комисия в общинския съвет единодушно отхвърли промените в ПУП-а на кв. Филипиво, в който е предвидено изграждането на жилищен комплекс от небостъргачи, разположени на над 100 декара площ. Теренът се намира между булевардите  Дунав,  Васил Априлов и ул. Победа. Според общинската съветничка от ПП-ДБ Веселина Александрова се..

публикувано на 07.02.25 в 13:55