Хората могат да променят света. Те могат да се обединяват и заедно да намират начини да подобрят живота си, да разрешат проблемите си. За да успеят, просто имат нужда от някой, който да ги подкрепя, някой, който да ги вдъхнови и да им подаде ръка. И този „някой” по мое мнение се нарича ДОБРОВОЛЕЦ.
„Доброволец” не е нова дума в българския език, макар че „да си доброволец” у нас е понятие, което все още набира скорост и се опитва да догони световните еквиваленти. Този четвъртък в “Тринайстия час” по радио Пловдив се опитахме да разберем, професия Доброволец – рядкост или не е в България? Като начало ви срещаме с Линда Масаруе, която от 2013-а годинa се занимава с доброволческа дейност към Международната младежка организация JCI /Джей Си Ай/.
За хора, като Вера Кирилова, мрежов координатор на фондация НАРД, професия доброволец, не е рядкост, но статистиката сочи нещо съвсем различно. Васил Петров пък е от 3-години доброволец, спомня си дори първата си доброволческа кампания, след която си тръгва не точно удовлетворен, а по-скоро притеснен.
На финала на „Тринайстия час” ви срещаме в ефир и с Галя Конзова треньор и рехабилитатор на кучета, Ели Демирева и Ели Кабакчиева – всички те доброволци по призвание и по душа в Анимал Хоуп България Пловдив.
Какво ги мотивира, кои са най-запомнящите се моменти от доброволческата им дейност и определят ли себе си като „щастливи доброволци”, ще разберете в прикачения звуков файл.
И за да обобщим всичко казано до тук, ще добавим още, че доброволеския труд често е неразривно свързан с алтруизма и идеята за човечността, която главно се изразява в готовността на човек да помогне, без да очаква нещо в замяна. Освен това, колкото и да е насочена предимно към околните, работата на доброволеца несъмнено удовлетворява неговите вътрешни потребности и стремления и именно това я прави привлекателна за все повече хора от различни възрасти.
Ако и вие сте човек, който вижда разликата и иска да промени нещата, но все още не опитал да бъде доброволец, започнете с първите три крачки, а те са: добро, воля и кауза от сърце!
Локомотив се изправя утре (04.12) срещу Левски (София) в мач от 18-тия кръг на Първа лига. Двубоят е насрочен от 17:30 часа на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“. „Черно-белите“ проведоха последното си занимание, след което отпътуваха за София. Срещата ще пропуснат контузените Хорхе Сегура и Калоян Костов. Първият е със счупено ребро и ще..
Осветлението, което трябва да бъде монтирано на козирката на Трибуна Спортклуб на стадион "Локомотив", ще се забави много по-дълго от очакваното. Това може да се случи едва след като Община Пловдив организира и проведе две последователни обществени поръчки. Първата поръчка трябва да е пазарно проучване за определяне на прогнозна стойност на бъдещата..
Пловдивските Ботев и Локомотив очаквано бяха най-сериозно финансово санкционирани от Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз. Глобите са заради вандалски прояви, хвърляне на факли, бомбички и забранени експлозиви от феновете на двата отбора по време на градското дерби на 1 декември. В сумата влиза и персонална санкция за Кристиан..
Пловдивското дерби е класика, казаха за Радио Пловдив бившият президент на Българския футболен съюз Валентин Михов и бившият футболист Георги Илиев, които бяха гости в предаването „Антена спорт“ в съботния ден. Георги Илиев говори за работата на треньорския екип, воден от Ясен Петров в Китай, за кризата на местния футбол след ковида и..
Съдийската комисия към БФС обяви нарядите за предстоящия 18-ти кръг в Първа лига. Впечатление в тях прави липсата на Радослав Гидженов и Георги Кабаков към които Локомотив има огромни претенции за съдийството в пловдивското дерби. Ето назначенията за мачовете на Ботев и Локомотив: 4 декември 2024 г., сряда, 17:30 ч. ПФК Левски - ПФК ЛОКОМОТИВ..