Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Слаб Ботев загуби на „Надежда“

Отборът на Локомотив (София) продължава с отличното си представяне в Топ 6. Момчетата на Димитър Васев постигнаха ценен успех над Ботев с 1:0, който утвърди позициите им на второто място в „А" група. Нещо повече, „железничарите" вече са на пет точки от лидера Лудогорец, което дори възражда интригата около  битката за титлата . В герой за столичани се превърна Емил Гъргоров, който в 60-ата минута разстреля Адам Стаховяк с глава.

Поражението пък уби и малкото останали надежди в редиците на Ботев за европейски подвизи през следващия сезон.

Двубоят в квартал „Надежда" традиционно бе съпътстван от ужасното тревно покритие на стадион „Локомотив". Въпреки трудностите в разиграването на топката, първото интересно положение се откри пред гостите от Ботев. Божидар Васев опита интересен изстрел без подготовка, който обаче попадна право в обсега на Митрев.

В 10-ата минута се случи един куриозен момент, в който главни действащи лица бяха реферът Никола Попов и бранителят Дани Златков. Халфът на Локо- Ливраменто бе повален до дъгата на наказателното поле, съдията свири фаул, а в същия момент Златков прати топката в собствената си врата, но решението бе за пряк свободен за „железничарите".

Малко след това Траян Траянов имаше отличната възможност да изведе столичани напред, ала бившият бранител на Ботев (Враца) не успя да се разпише от няколко метра.

Антони Ливраменто пък опита изстрел от средна дистанция, който обаче мина високо над горната греда на Стаховяк.

Последваха силни минути за Ботев (Пд). Момчетата на Пепо на няколко пъти разиграха добре малко пред или в наказателното поле на своя опонент, но така и не се стигна до сериозен изстрел.

В 41-ата минута Емил Гъргоров опита блестящ извеждащ пас към Влади Романов, който обаче бе разгадан от Стаховяк и предотвратен с мощно изчистване към центъра на терена.

Домакините пропиляха най-чистото си положение малко преди края на първата част. Гъргоров центрира остро от пряк свободен удар, играч на Ботев (Лъчезар Балтанов) направи лоша услуга на колегите си и опита да изчисти с глава. Това се оказа грешно решение, тъй като замисълът му се превърна в пас към Камен Хаджиев, който обаче от няколко метра, пак с глава, не успя да намери очертанията на пловдивската врата.

Второто полувреме стартира по оптимистичен начин, след като Данчо Христов опита късмета си с далечен шут. Божката Митрев обаче бе на своето място и боксира в странично хвърляне.

Така се стигна и до ключовата в мача 60-ата минута, когато за кеф на всички локомотивци, домакините поведоха в резултата. Железничарите" организираха бърза атака чрез Том, който пусна към включилия се по крилото Данчо Тодоров. Играчът с номер 77 веднага центрира в наказателното поле на Ботев, Даниел Златков остана под топката и тя кацна право на главата на нисичкия Емил Гъргоров, който изненадващо с глава препарира Стаховяк за 1:0!

Отговорът на съперника не закъсня и изгодна ситуация пропиля Мацата Огнянов, който засече неточно отлично подаване на Иван Цветков.

До края Локо умело затвори всички подстъпи към своята врата и така се поздрави с безценните три точки.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Григор Димитров започва срещу италианец или квалификант в Рим

Най-успешният български тенисист Григор Димитров ще срещне италианеца Франческо Пасаро или квалификант във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Рим. 33-годишният Димитров ще почива на старта на надпреварата, тъй като е поставен под номер 14 в схемата. При успех във втория кръг Димитров може да играе с руснака Карен Хачанов в третия, а..

публикувано на 05.05.25 в 17:44

Съдийски назначения 33-ти кръг Първа лига

6 май 2025 г., вторник, 17:00 ч. ФК Крумовград – ПФК ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1926 АД ГС: Венцислав Георгиев Митрев АС1: Мартин Емилов Венев АС2: Станимир Емилов Трифонов 4-ТИ: Любослав Бисеров Любомиров ВАР: Волен Валентинов Чинков АВАР: Димитър Димитров Димитров СН: Венцислав Иванов Гаврилов 6 май 2025 г., вторник, 19:30 ч. ПФК Септември Сф – ПФК..

публикувано на 05.05.25 в 17:41
Алекса Мараш бе героят за Ботев срещу варненския Спартак

Ботев се върна на победния път след 3:2 над Спартак (Вн)

Ботев (Пловдив) изпусна два гола аванс, но все пак стигна до успеха при домакинството си на Спартак (Варна) в среща от плейофите във втората четворка на Първа лига. „Канарчетата“ поведоха с попадения на Атанас Чернев и Ивелин Попов до 21-вата минута, но Димитър Митков и Милен Стоев възстановиха равенството. Така се стигна до 81-вата минута, когато..

публикувано на 04.05.25 в 20:07

За Локомотив директното изпадане е все по-близо!

Локомотив (Пловдив) и Локомотив (София) не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в мач от 32-ия кръг на родното първенство. В 42-ата минута Парвиз Умарбаев изведе домакините напред, но в 53-ата минута Октавио изравни, което се оказа и последното попадение в срещата. В 3-ата минута Спас Делев отправи удар от границата на наказателното поле, но..

публикувано на 02.05.25 в 22:03

Гергана Топалова се класира за полуфиналите във Флорида

Гергана Топалова се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Бока Ратон (Флорида, САЩ).  Поставената под номер четири в схемата пловдивчанка продължава напред в турнира без игра след отказване на съперничката й - осмата в схемата мексиканка Мария Хосе Портийо Рамирес. В спор за място на финала Топалова очаква победителката от..

публикувано на 02.05.25 в 18:03