Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Промени в бюджета на Пловдив приеха "на крак" съветниците

Меморандум за сътрудничество между Община Пловдив и дружеството на пловдивските художници прочете на заседанието на ОбС кметът и Иван Тотев. В документа се предлага отпускането на 29 хиляди лева за ремонт на художествената галерия на ул. Гладстон, както и 30 хиляди лева за изграждането на филиал на Градската художествена галерия под стълбите на Каменица на площ от 750 кв. м. Предстои меморандумът да бъде разгледан на комисиите в местния паралмент, а на някои от следващите сесии тексът да бъде гласуван.

С прочитането на документа Тотев предложи на днешната сесия да бъдат отпуснати още 65 хиляди лева за сключване на договор за поддръжка на Пеещите фонтани, както и по 200 хиляди лева за районите Централен, Северен и Източен за улични ремонти. Парите са осигурени от общинския бюджет. На следващо заседание на ОбС ще бъдат отпуснати още средства на районите, заради проведените вече обществени поръчки по ЗОП, уточни градоначалникът.

Съветниците от Патриотичния фронт Слави Георгиев и Илко Илиев, както и Дани Каназирева от „Съюз за Пловдив”  изразиха своето несъгласие, че предлаганите от Тотев суми не са разпределени предварително по вътрешните комисии на ОбС, а се предлагат в момента на заседанието на общинския съвет, без за са включени в редовния дневен ред. В крайна сметка ОбС гласува с 40 гласа „за”, 0 „против” и „4 въздържал се”  предложеното от кмета Иван Тотев изменение в бюджета на Община Пловдив за 2015 г.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

След 40 години голяма улица в Калояново ще има асфалт

Започна ремонтът на една от най- големите улици в Калояново. По нея за първи път от повече от 40 години ще бъде положен асфалт и ще бъдат изградени тротоари.  Близо 1 милион и 50 хиляди лева ще бъдат вложени в ремонта, като средствата са осигурени от МРРБ.  Улицата е дълга 570 метра, а ширината на пътното платно е 8 метра.  Очаква се строителните..

публикувано на 06.03.25 в 15:21

Пак замеряха с камъни градски автобус в Пловдив

Пореден инцидент с автобус от градския транспорт е станал снощи в Пловдив. Неизвестен младеж е обстрелвал с камъни рейса по линия номер 1 на спирката на бул. „Цар Борис Трети Обединител“ веднага след кръстовището на Баня Старинна по посока Сточна гара, съобщи за Радио Пловдив  Костадин Тотков от „Автобусни превози“.  "Някакъв младеж с къси..

публикувано на 06.03.25 в 14:54

Наркодилърът, арестуван с над 205 кг. марихуана, остава в ареста

Пловдивският апелативен съд потвърди взетата от окръжните магистрати постоянна мярка „задържане под стража“ на наркодилъра Емил Иванов. Той беше арестуван, заедно с още двама свои съучастници, при акция на ГДБОП, при която бяха открити над 205 килограма марихуана на стойност над 4 милиона 111 хиляди лева.  Дрогата беше открита на 25 февруари във..

публикувано на 06.03.25 в 14:08

Наесен приемат студенти със специалност "Кафе, чай и бариста"

Студенти със специалност “Кафе, чай и бариста” ще се обучават наесен в Пловдив.  Бакалавърската програма е в Университета по хранителни технологии и започва от новата академична година, съобщи зам.-ректорът доц. Кирил Михалев. В обучението ще участват доказани експерти от българската кафеена и чаена индустрия и гост- лектори от..

обновено на 06.03.25 в 12:41

Изненада и тревога за бюджета предизвика в ОбС понижението на Женя Петкова

Радослава Ташкова от ГЕРБ , която е заместник-председател на ОбС в Пловдив отказа да коментира решението на кмета Костадин Димитров да отнеме ресорите "Финанси" и "Общинска икономика" от заместничката си Женя Петкова и самият той да поеме ресор "Бюджет", но отрече да има конфликт в партията в града. Според нея няма нищо драматично,..

публикувано на 06.03.25 в 12:30