Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лилия Абаджиева поставя пиеса на Секулов в Драмата

Старт на репетициите
Снимка: Радио Пловдив

В Пловдивския драматичен театър стартираха репетициите на пиесата на Александър Секулов “Няма ток за електрическия стол”. Режисьор на постановката е Лилия Абаджиева, сценограф Васил Абаджиев. Участват актьорите Калин Врачански и Красимир Доков. Предвидена е премиера на 11 септември в рамките на фестивала „Сцена на кръстопът”.

„Текстът разглежда темата за смисъла на съществуването, но не като философско упражнение, а като изпитание, свързано с представата за края на живота” – споделя Лилия Абаджиева.

„Мотивът ми да напиша тази пиеса беше дали жертвата може да се измъкне от своя екзекутор със силата но словото” – изтъква Александър Секулов. „Аз харесвам театъра, в който мълчанието е повече от думите. И в този текст присъстват 8-9 вида мълчание” – споделя Секулов.

В ролята на екзекутора е Красимир Доков, а на жертвата Калин Врачански. Те ще играят в една затворена барокамера рамкирани със специални стъкла. Публиката ще може да вижда актьорите, но те нея не. Така ще бъдат поставени в умишлена изолация – разкриха театралите.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Галерия "Резонанс" отбелязва 15 години с изложба

15 години отбелязва на 22 март галерия „Резонанс“ в Пловдив. В галерийното пространство ще бъде открита изложба на 15 артисти от България и чужбина. Папката „Приятели на Резонанс“ събира произведенията на 15 автори. Всеки от тях ще получи по една папка с творбите на всички 15 участници. Това е споделяне на енергия между авторите, пълна свобода..

публикувано на 20.03.25 в 09:30

Кинопрожекцията "Земята и Космоса" гостува в Смолян

За първи път в Регионалната библиотека „Николай Вранчев“ в Смолян ще гостува платформата късометражно кино с безплатна прожекция за посетителите.  Премиерната прожекция ще бъде на тема: „Земята и Космоса“, тя е една от най-популярните селекции от последната година. Зрителите ще се  отправят на невероятно кинопътешествие към Космоса, но не за да..

публикувано на 20.03.25 в 06:30

Художници от Сливен споделят творчеството си с Пловдив

Галерия "Пловдив " представя "Споделено" - изложба на художници от Сливен. Гостуването идва от желанието на художници от град Сливен да споделят професионализма и артистичните си теми с пловдивската публика и колегите им от Дружеството на пловдивските художници.  "На фона на различните политически събития художниците продължаваме като..

обновено на 19.03.25 в 09:44

Книговезницата на НБ "Иван Вазов" опазва ценни книги

През този месец в Арт салона на Радио Варна бе открита изложбата "Наследство в корици". Тя e посветена на пазителите на знанието и личните истории върху хартия – изкуството на книговезането и скрапбукинга. Експозицията показва уникални ръчно подвързани книги, албуми и истории, изработени от майстори от цялата страна.   В изложбата бяха..

публикувано на 19.03.25 в 08:00

Преге - предаване за света на книгите, 15 - 21 март

В предаването за книги на Радио Пловдив на 15.03.2025 бяха представени следните заглавия Рубрика „Напълно непознати“ ( нови книги ) Ричард Фланаган. Тесният път към далечния север. 432 стр., 5А, 2-ро изд., Колибри, 2025. Йордан Д. Радичков. Дървеният костюм. 130 стр., 3А, Кота 0, 2025. Борис Акунин. Мир и Война. 256 стр., ок...

публикувано на 17.03.25 в 12:17