Новото сдружение "Обединение за Локомотив" бе учредено на събрание с участието на 8 души. Негов председател е Николай Неделчев, а в ръководството са Георги Дамянов, д-р Златко Илиев, д-р Борис Джурджев и Стоян Грозлеков.
Документите на сдружението ще бъдат внесени в съда в понеделник и се очаква до края на следващата седмица то да бъде вече юридически факт. Неговите членове ще внасят по 5 хиляди лева на полусезон и по този начин ще издържат клуба до намирането на финансов благодетел.
На събранието снощи не бяха поканени представители на сдружението "Бъдеще за Локомотив", което досега управляваше клуба и спаси отбора от изпадане. Акциите на клуба са именно тяхна собственост, а новото сдружение се надява те да му бъдат прехвърлени.
Събранието бе напуснато и от пловдивския бизнесмен Ненчо Пъков, който обяви, че с тези хора няма как да се спаси Локомотив, а на клуба са нужни нови и неопетнени лица и мениджъри. Преди това пък репортер на Радио Пловдив бе помолен доста неучтиво от д-р Константин Думанов да напусне и да изчака учредяването навън.
Спартак (Варна) спечели с 1:0 домакинството си на Ботев (Пловдив) от 21-ия кръг на Първа лига и записа първа победа от началото на годината. При подновяването на сезона взеха само точка при гостуването си на Арда. "Жълто-черните" пък преди седмица направинд 1:1 у дома срещу Хебър. Още в 3-ата минута удар на Константинос Балоянис бе отразен от стража..
Атлетка номер 1 на България за 2024 година Пламена Миткова стана шампионка в скока на дължина на международния турнир по лека атлетика в зала в Берлин. Възпитаничката на Ивайло Русенов скочи 6.85 метра в четвъртия си опит и взе златото. Втора завърши Михаела Асани (Германия) с 6.80 метра, а трета е нидерландката Паулине Хондема с 6.73. Другите..
Локомотив (Пловдив) финализира изходящ трансфер срещу трансферна сума. Футболистът Оливер Камдем ще продължи своята кариера в Левски (София). “Черно-белите” си запазиха и процент от бъдеща продажба на играча в трети клуб. Оливер Камдем се присъедини към Локомотив преди година и половина, като впоследствие се наложи в титулярния състав. За..
21-годишното крило Едуард Сума-Абад от френския Метц се присъедини към Ботев (Пловдив) и ще играе под наем през пролетния полусезон с опция за закупуване. Французинът изкара пробен период в Ботев през януари, а от днес започва тренировки с втория отбор на “жълто-черните”. По време на адаптацията си в клуба той ще бъде наблюдаван стриктно от..
Фондация "100 години Локомотив Пловдив" и Фенклуб "Локомотив Пловдив" канят привържениците на тима на изложба в музейното пространство под трибуна “Бесика”. Изложбата ще бъде със специално подбрани снимки – от велики мачове и трофеи до неповторимата атмосфера на агитката. Ще има и кадри с легенди, хореографии, шествия и нови ценни попълнения...