Отношението към Гърция у нас е двойнствено, защото ние българите силно обичаме и люто мразим, коментира пред Радио Пловдив ситуацията с Гърция политологът Емил Кошлуков.
Според него Гърция може да срине целия ЕС и да предизвика промени в целия свят. Или трябва да вървим към Съединени европейски щати или към ООН на европейските народи. Но не може и двете едновременно.
А Европа трябва да разбере, че не трябва да се занимава с дребнотемие в регулациите, като големината на краставиците. Има концепция, която Европа ще трябва да осмисли. Така не можем да продължаваме. Ще трябва да се върви към общи институции - единна армия, единни данъци, за да е достатъчно жизнен ЕС.
Говоренето за кризата трябва да е внимателно, добави Кошлуков. Позицията на Германия не е общовалидна. Меркел, както и Ципрас, има своя политика и тя иска също да се хареса на избирателите си. Затова трябва да се направи избор - за наднационална структура по подобие на САЩ, защото дребните интереси на различните нации не винаги са най-добри.
Брюксел не предприема стъпки, а този избор - за федерализация на ЕС, трябва да дойде на дневен ред - категоричен е Емил Кошлуков.
Иначе за Гърция мисля, че ЕС ще трябва да се съгласи на част от отписване на дълга, промяна на мерките, защото те не работят, и така Гърция да си вземе дъх. Ако Гърция изпадне от ЕС, представете си какво ни чака, ние да сме страната от Европа, която да граничим с Русия.
Националният изпълнителен съвет (НИС) на СДС на свое заседание е взел единодушно решение да подкрепи правителството на коалиционните си партньори - ГЕРБ, защото това се налага в момента. Това заяви в програма "Точно днес" евродепутатът от ЕНП, седесар и началник на кабинета на президента Петър Стоянов Илия Лазаров. Той припомни, че подобна..
Изслушването на ДАНС и службата за разузнаване породи повече въпроси отколкото отговори и още повече съмнения. Това коментира за Радио Пловдив местният депутат от „Възраждане“ Ангел Георгиев за изслушването на шефа на ДАНС за забраната на собственика на „Ботев“-Пд Антон Зингаревич за влизане в България. Той обаче направи уговорката, че не..
В първия работен ден на новото правителство стана ясно, че кадровите промени ще започнат от вторник. До тогава Съветът за съвместно управление ще обсъди предложенията на партиите за новите назначения, като последната дума ще има премиерът Росен Желязков. Как ще се разпределят кадрите на отделните партии, ще има ли взаимен контрол по..
Какво може да очакваме от избраното редовно правителство? Новата коалиция и заявеното управление ще внесе ли стабилност и ще отговори ли на очакванията на хората? Според политолога Петър Чолаков дали кабинетът отговаря на очакванията, ще покажат първите социологически сондажи. "Моята прогноза е, че това правителство ще стартира с много ниско..
Историческият компромис за съставяне на правителство е много тежък в такава ситуация, но над 80% от българите искат да има кабинет, за да може държавата да тръгне в дадена посока, зщото страната ни е в тежка финансова, икономическа, юридическа криза. Това заяви народният представител Станислав Балабанов ден след като кабинетът..