Румен Гълъбинов е основател и председател на Инициатива за национална програма за управление на катастрофични рискове, бил е член на управителния съвет и изпълнителен директор на животозастрахователна и общозастрахователна компания, както и заместник-председател на Комисия за финансов надзор.
Като експерт в областта на застраховането с него разговаряме за приетия от МС нов застрахователен кодекс.
Според Гълъбинов документът е добър, защото синхронизира българската с европейската практика и създава повече сигурност в този сектор, с повече гаранции срещу фалити на застрахователните компании, което е и една от целите му.
В коментар на предложенията, които предстои да се гледат на есенната сесия на НС, Гълъбинов отбеляза необходимостта от засилване на стимулите, които държавата трябва да осигури към имущественото застраховане, защото след многобройните бедствия практиката показва дефицити, които не могат да се покрият от бюджета.
По отношение на задължителната "Гражданска отговорност" коментарът му е , че не е изключено новите правила, които ще важат за застрахователните дружества да увеличат цената на застраховката.
В събота и неделя в Пазарджик предстоят 2 големи кампании на сдружението "Добро сърце". В центъра на града, на „Тортата“, ще бъдат раздадени над 2000 хляба, разказа Георги Янакиев от сдружение „Добро сърце“. "Кампанията "Никой не е по-голям от хляба" цели да покажем на хората, че не е лошо да се дарява. Кампания от хората за хората – да..
Какво губи националната икономика, пренебрегвайки постиженията на българските учени? Защо бизнесът у нас не е иновативен и купува нови технологии от Запад, вместо български разработки? Според проф. Калоян Петров, директор на Института по инженерна химия към БАН, това невинаги е така, но в общия случай предприемачите предпочитат да купуват..
Средства за инвитро процедури са насочени към земеделците – това е манипулация, която измества фокуса от важни теми в държавата, категорични са от Национална асоциация на зърнопроизводителите. Те са и в стачна готовност, заради липсващи средства в проектобюджета за догодина, които са ключови за стабилността на сектора. Става дума за два..
С близо две трети се очаква да е по-малък бюджетът на програмата „Грижа в дома“ за следващата година, съобщи Веселина Ботева, която ръководи дирекция „Социална политика“ в община Пловдив. Тя припомни, че по проекта вече 5 години се осигурява патронажна грижа на самотно живеещи възрастни хора. Проектът, който е финансиран по Оперативна програма..
Има опасност Кукленият театър в Пловдив да влезе в следващата година с 200 000 лева неразплатени средства към доставчици на услуги, каза в предаването „Точно днес“ директорът му Петър Влайков. Причината е, че те не се отпускат от министерството на културата, въпреки че са част от тазгодишния бюджет. Проблемът се повтаря от миналата..