Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Картелът на горивата е проблемът, той трябва да бъде разбит

Председателят на УС на Съюза на международните превозвачи Ангел Траков обясни, че няма проблеми с качеството на горивото, което ползва за неговите автомобили.

При нас трудно би се докарало некачествено гориво, защото търговците на едро не искат да ни загубят, в нашата фирма например зареждаме 200 тона гориво на месец, каза Траков. Той смята, че проблем при големите транспортни фирми е узаконяването на ведомствените бензиностанции, а също и цената на дизела у нас. 

Членовете на УС на Съюза на международните превозвачи смятат, че в България  има картел в цените на продуктите от петрол. От там посочиха пример, че в Белгия и Германия цената на дизела е много по-ниска, отколкото тук.

Цената на петрола потегли към 40 долара за барел (159 л), което е най-ниската стойност от 6 години насам, съобщи днес Блумбърг. Причините за скорошния спад са високите наличности в петролните складове в САЩ, както и свръхпроизводството на енергийната суровина.

Според анализатори спад под психологическата граница от $40 би довел до по-рязко поевтиняване на цената на петрола




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Има идея за максимална скорост до 30 км/ч. в градовете

Парламентът създаде временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата. Очаква се  в следващите три месеца парламентарните групи  да се обединят за решителни мерки за драстичен спад на невинните жертви на пътя.  Три месеца тази комисия ще разнищва всички главни проблеми. Надеждите са депутатите да отчетат всичко..

публикувано на 21.02.25 в 16:14

Честват Международния ден на майчиния език

Областната администрация Пловдив ще бъде домакин на тазгодишното издание на Международния ден на майчиния език – 21 февруари.   Във фоайето на областната управа ще се съберат студенти от всички висши учебни заведения в Пловдив,. Тази година всеки участник ще представи на своя майчин език прочутата фраза от Майка Тереза: „ Мирът започва с..

обновено на 21.02.25 в 12:12
Георги Вулджев

Планираният в бюджета 3-процентен дефицит е под въпрос

Как разчитаме проекта на бюджета, след като властта го представи пред работодатели и синдикати? Според икономиста Георги Вулджев вниманието трябва да се фокусира върху това, какво се случва с огромния дефицит и как правителството има намерение да се справи с него, защото това е най-големия проблем с финансите ни през последните няколко години...

публикувано на 21.02.25 в 11:05

Не само чужди езици, важни ще са STEM и професионалните умения

В програма "Точно днес" за темата образование, избора на училище след 7 клас, новите специалности в Пловдив и възможна ли е матурата по математика, разговаряме с началника на Регионалното управление на образованието  Иванка Киркова . Как РУО реализира предложението на план-приема за 2025/26 учебна година  - кое е новото и къде са заложени..

публикувано на 21.02.25 в 09:59

За Украйна Тръмп е разочарование

 „Мога да кажа с една дума-разочарование“.  Така Наталия Елис, председател на фондация, която подкрепя украинските бежанци у нас, коментира критиките на американския президент Доналд Тръмп към украинския държавен глава Володимир Зеленски. По думите и е имало наистина сериозни очаквания, и от украинска страна, и от страна на ЕС, за..

публикувано на 20.02.25 в 16:18