Заради заболяване на две основни фигури, делото за подкуп срещу кмета на Куклен Костадин Павлов и бизнесдамата Надежда Минчева бе отложено за 2-ри ноември.
Подсъдимият кмет се оказа с тежко неврологично заболяване и обострена дископатия, поради здравословни проблеми в съда не се яви и ключовият свидетел Ангел Ярев, за когото обвинението твърди, че е бил посредник в корупционните практики.
Страните бяха единодушни, че при това положение процесът не може да стартира, което бе прието и от съдебния състав.
Единствено недоволна бе другата подсъдима - бизнесдамата Надежда Минчева, която заяви, че от месеци се готви да опровергае неверните, според нея, обвинения и се е надявала това да стори днес.
Според прокуратурата Костадин Павлов е получил на два пъти подкуп, докато е бил временно изпълняващ длъжността кмет на община Куклен. Срещу него са повдигнати общо четири обвинения - за получени два рушвета от Минчева - 3000 лв. и 1200 лв., за да упражни влияние върху член от комисията при възлагане на обществена поръчка за доставка на храни за детската градина и домашния патронаж в Куклен.
Другите обвинения са, че е превишил правата си и е облагодетелствал със 74 327 лв. фирма „Надежда 2000“ ЕООД на Надежда Минчева, както и че е скрил оферта за обществената поръчка, с което е ощетил друга фирма кандидат в конкурса.
От прокуратурата са категорични, че разполагат с убедителни и категорични доказателства за купуване на обществена поръчка чрез даване и приемане на подкуп. Според данните, това на практика е станало чрез подмяна на офертата.
По делото са призовани 29 свидетели и 2 вещи лица. Съдебният процес ще продължи на 2-ри ноември.
Кметът на Пловдив Костадин Димитров се включи в залесителната кампания в район „Южен“. 18 иглолистни и широколистни дръвчета бяха засадени в едно от междублоковите пространства по бул. „Никола Вапцаров“. „Всяко засадено дърво е инвестиция в бъдещето на нашия град“, заяви Димитров и призова пловдивчани да се грижат за зеленото богатство...
Крайният срок за безплатна подмяна на печки с климатици в Пловдив наближава. Община Пловдив напомня на всички граждани, че 31 март е крайният срок за подаване на заявления за участие в проекта „Мерки за подобряване на качеството на атмосферния въздух в Община Пловдив“. Програмата предоставя възможност на домакинствата да заменят..
Огнище на птичи грип откри Българската агенция по безопасност на храните в птицеферма в село Чалъкови в община Раковски. Сигналът е подал собственикът на фермата заради повишена смъртност на патици. В нея се отглеждат 4240 патици-мюлари. Предстои хуманно унищожаване на птиците от фермата. Извършва се и епизоотично проучване и проследяване на..
Модернизираният плувен комплекс „Младост“ ще бъде открит официално в 16 часа този следобед. На церемонията ще присъстват министърът на спорта Иван Пешев, председателят на федерацията по плуване Георги Аврамчев, кметът на Пловдив Костадин Димитров, политици, общественици, плувни дейци. Басейн "Младост" вече има Акт 16 и веднага след..
С разноцветни вдигнати ръце, балони и флашмоб ще бъде отбелязан Международният ден на хората с редки болести в Пловдив. Градът се включва всяка година в тази международна инициатива от нейното начало. Тази година Професионална гимназия по хранителни технологии и техника - град Пловдив, ще бъде домакин на събитието, в..