Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Клептуза ще има специален статут, Велинград с нови европроекти

Велинград - СПА столица на България, а защо не и на Балканите? Как се променят нагласите на живеещите в курортния град, както и новите проекти в новия кметски мандат спечелен от д-р Костадин Коев от ГЕРБ след управлението на Иван Лебанов.

 Хората във Велинград искат прозрачно управление и най-вече диалог, каза пред Радио Пловдив новият кмет д-р Костадин Коев. Той подчерта, че общината има задължения от над 9,5 млн. лева, с това тя се нарежда на трето място в страната след Видин и Сливен. Ще разговаряме с Правителството за тези дългове, но и ще направим финансова ревизия на общината, обеща Коев.

На първо място е важно да се реновира сметището, което е от особено важно значение, за да се нарече Велинград СПА столица на Балканите, подчерта д-р Коев. Той посочи, че ще преместят трафика на товарни автомобили от центъра в крайните зони на града. Друга цел е връщане на водния цикъл на Велинград, който е бил загубен при мандата на Иван Лебанов. Едва тогава Велинград може да се кандидатира за Европейска СПА-столица, смятат от екипа на новия кмет.

Клептуза ще има нов специален статут, но първо ще направим обществено обсъждане за този райно на кв. Чепино, каза още Коев. Той призова и инвеститорите, като каза, че няма да се изпускат възможностите за развитие на общината. 

Снимка



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Антоанета Василева

Рекорден брой сигнали за тормоз на деца в Интернет

Рекорден е броят на сигналите за престъпления онлайн срещу деца в мрежата, подадени на Горещата линия на  Центъра за безопасен интернет за 2024-а година. 1 750 000 са сигналите, обработени само за миналата година, съобщи Антоанета Василева, координатор на центъра. По думите й в предишни години броят на тези сигнали е стигал до 46 000...

публикувано на 11.02.25 в 15:38
Демира Недева

Две ученички от МГ-Пловдив ще представят проекти в САЩ

Ученичките от Математическата гимназия в Пловдив - Димана Праматарова и Демира Недева ще представят проекти на международния научен инженерен панаир в Охайо, съобщиха от гимназията.  Димана Праматарова от XI "а" клас и Демира Недева от XII "а"  на Математическа гимназия „Акад. Кирил Попов“ са тазгодишните лауреати на Панаира на..

публикувано на 11.02.25 в 11:52
Доц. Николай Димитров

Бойкот на цените ще отпусне напрежението, но за малко

Как балканското недоволство срещу повишаването на цените и спекулата ще се проектира у нас? Според  социалния психолог и университетски преподавател доц. Николай Димитров това недоволство вече е побългарено, при това доста аматьорски.  "Защото, ако в Хърватия недоволството тръгна много мощно от  един журналист, който обяви този протест за..

публикувано на 11.02.25 в 11:17

Не бойкот на веригите, а държавна подкрепа на производителите

Очаквано протестите и бойкотите достигнаха и до България. Опасявам се обаче, че тези инициативи няма да доведат до такова намаляване на цените, както отчитаме намаляване на броя на касовите бележки.  Теорията и практиката е доказала в годините, че намеса в пазарните отношения в условията на пазарна икономика трудно може да доведе до нещо,..

публикувано на 11.02.25 в 09:10

Хората с множествена склероза с улеснен достъп до лечение

Улеснява се  лечението на хора с Множествена склероза и п рез тази година 3200 души с увреждания ще получат високотехнологични помощни средства. Това съобщи в програма "Точно днес" Здравка Цветарска, председател на Фондация „МС – Заедно към върха“.  Тя уточни, че добрите новини са от Първия национален форум за хората с МС, който се..

публикувано на 11.02.25 в 07:06