Полицаите имат право да бъдат недоволни, затова защото за реформи в МВР само се говори, а не те така и не се правят от много години досега, заяви в интервю за Радио Пловдив Николай Радулов, експерт по сигурността и бивш главен секретар на МВР.
Виждаме хората на улиците заради стъкмистиката. Затова обаче са хората, които ръководят МВР. Ако не си си свършил работата трябва да бъдеш наказан, уволнен ... Но ръководствата по места, водени от кариерни щения и мечти се опитват да внушат на служителите, че колкото по-малко случаи отчиташ, толкова по-добре ще е за всички в системата. А това е като гангрена, тя разрушава и убива доверието, категоричен е Радулов.
Сега се опитват да настройват хората срещу полицаите, но трябва да се разбере, че на тях не им се дава възможност да работят.
Мога да описвам до безкрайност невероятните условия на работа, на които служителите са жертва. А техните началници им дават работа проформа.
Средствата, които им се дават при пенсиониране са необходими за адаптацията им в обществото. Твърде често тези пари се бавят дълго, но коренът на това, което се случва, е в лошото управление на МВР. Това, за съжаление, се отнася за целия сектор „Сигурност“ – армия, разузнаване и т.н.
Реформата трябва да се случи, защото така наречените „чантаджии“ са близо една четвърт, даже една трета, от работещите в МВР, заяви Никола Радулов.
Проблемите с финансирането ще бъдат решени, ако половината от тези чиновници бъдат съкратени. Така ще дойдат близо 200 милиона лева в системата, които ще помогнат на системата да работи нормално, уверен е експертът.
Безспорно в полицията има и хора, коти бият и ритат протестиращи, държат се лошо и неподобаващо, но такива случаи има и в други гилдии. Трябва да се даде възможност на хората, които искат да работят, и то да работят добре.
Затова структурната реформа е крайно наложителна. Тя може да бъде извършена за година – две, по-спокойно и без тежки драми и противопоставяне. За това е необходима обаче политическа воля, но всички партии твърдят, че я имат, заключи експертът по сигурността Никола Радулов.
Община Раковски кандидаства тази година за държавно финансиране с проекти за над 10 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров, кмет на Раковски. „Не пропускаме да кандидатстваме по нито една програма, затова Община Раковски се развива толкова добре. Предстои да кандидастваме по Програмата за развитието на селските..
В навечерието на Световния ден за борба с рака, който се отбелязва на 4 февруари, КОЦ-Пловдив отбелязва ръст на преминалите пациенти през лечебното заведение през миналата година. „Броят им се е увеличил с около 700. Има и още една негативна тенденция, която забелязваме през последните години – увеличение на пациентите с онкологични..
Изборни правила на поправителен изпит. Какви трябва да са промените за да се избегнат съмненията за чесността на вота? Според председателя на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда Диана Ефтимова за последните десет години, откакто през 2014 година бе приет сегашният Изборен кодекс, в него са направени почти 80 предложения..
Иновативният за страната проект за дигитална SOS гривна за жителите на община Марица продължава да действа и през 2025 година, но с намалени параметри. Той ще се финансира от Министерството на труда и социалната политика. За изминалите две години гривни са ползвали 184 души, сега ще са само 67, защото бюджетът е орязан. Целта на кмета..
Компаниите в България успешно се адаптират към новия модел в автомобилната индустрията. Започват да произвеждат нови продукти. Освен това у нас се създава софтуера и самата конструкция на най-модерните електромотори и инвертори за тях. Това коментира Любомир Станиславов, който е изпълнителен директор на Автомотив клъстер България, във връзка с..