Всяко насилие предизвиква насилие. Това не е акт на безнадеждност. Насилието е нещо отвратително, чудовищно, още повече, че мащабите на атентатите за чудовищни. С тези думи писателят Владимир Зарев коментира парижките атентати.
Пред радио Пловдив той подчерта, че ние не можем да решаваме личните си политически желания с живота на невинни хора, които нямат нищо общо, с това. Някои от тях дори могат да са защитници точно на тези чужденци, които идват отвсякъде и заливат Европа. Ще повторя, че насилието поражда само насилие. Това заяви писателят Владимир Зарев.
Попитан дали причината за агресията не е в опасните поколенчески различия, той отговори, че между поколенията винаги има някакви конфликти, неприемане и надмогване. Младите хора обикновено се отнасят с лека ирония към по-възрастното поколение и за товате имат известно право. Те вярват, че всичко, което им принадлежи, е тяхно, живеят като безсмъртни. Възрастните вече са омъдрели, разбират тленността на нещата, младите обаче са по-опитни. Те виждат, че новите технологии ни заобикалят отвсякъде. Аз съм дълбоко убеден, че настъпващият отвсякъде интернет, тази информационна мъгла, която ни заобикаля отвсякъде , след време ще се превърне в един от огромните проблеми на човечеството. Цялата работа е в това, че знанието, което една библиотека съдържа, не само е позено от нея, но и е санкционирано от нея. Докато в интернет знанието е нахвърлено като в една огромна кофа, в която има помия и много неясни неща. Знанието се нуждае от учител – от тези, които ни поемат от първи клас и се стигне до великите учители като Платон, Христос, Буда, моралните и светски учители, които ни предават знанието по духовен начин. Дано това, което стана, да подмине България. Различието е нещо много важно. Винаги съм казвал, че различието е форма на човешка свобода. Колкото по-различен е един човек, толкова по-свободен е той. Затова обичам да казвам, че лудият е опасно свободен човек, докато мъртвият е абсолютно свободен, подчерта още писателят Владимир Зарев
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..
Доказаните случаи на грип постепенно се увеличават, вече има хора, които се нуждаят от медицинско лечение. Това съобщи в програма "Точно днес" на Радио Пловдив епидемиологът от УМБАЛ "Св. Георги" д-р Христиана Бацелова. По думите ѝ пикът на грипната епидемия у нас е обикновено през януари, февруари, до средата на март. "На този етап нямаме..
Два нови кувьоза Dräger получи неонатологичното отделение на пазарджишката болница. Апаратурата е закупена със средства на лечебното заведение и ще бъде използвана за осигуряване на грижи за недоносени и новородени с нужда от специализирано лечение. Така закупените със собствени средства кувьози вече са 6, съобщиха от лечебното заведение...
„ Предвид екстремните условия в Лос Анджелис, където продължава да бушува пожар, засега е обявено, че до 13 януари Музеят „Гети“ е затворен “ – съобщи в интервю за Радио Пловдив доц. д-р Маргарит Дамянов от Националния археологически институт с музей при БАН . Той е куратор от българска страна на изложбата, в която са изложени и нашите..