Жители на кв „Беломорски” в район „Южен“ настояват да получат отговор кога ще бъде изградена канализация в целия район. В момента тече дълго чаканата, реконструкция на улица „Беломорска“ в участъка от улица „Димитър Талев“ до обръщалото на автобусите от градския транспорт.
Много от улиците обаче, не са включени в проекта, съобщи за Радио Пловдив Десислав Генов, който живее от 18 години в квартала.
Припомням, че в края на лятото кметът на Пловдив Иван Тотев даде старт на ремонта. Проектът е на голяма Община и включва разрушаване на старата и изграждане на нова пътна конструкция, бордюри, тротоари, поставяне на вертикална сигнализация и хоризонтална маркировка, подмяна на водопровод, изграждане на канализация и канализационни връзки, трасета за подземни комуникации. В проекта, който е на стойност над един милион лева, е включен и ремонт на част от улица „Родопска“ в квартал „Беломорски“.
По думите на Десислав Генов на тази улица има само няколко къщи и е нелогично да се изгради канализация първо там. Според него, ремонтът няма да стигне до повечето постройки в квартала, а всички собственици плащат данъци. Без канализация ще останат не само новите къщи, но и сградите, които са построени преди 50 години.
„Улиците са в окаено положение, ремонт не е правен, а дупките на места са толкова огромни, че е трудно преминаването и на високопроходими автомобили”, обясни Генов.
До дни ще бъде сформиран граждански инициативен комитет, които ще потърси отговор на въпросите си първо в кметството на район „Южен”, а ако се наложи ще се търси и среща с кмета на Пловдив –Иван Тотев.
От своя страна районният кмет Борислав Инчев съобщи, че днес е посетил квартала и се е запознал с ремонтните дейности. По думите му реконструкцията върви по план и според проекта. Вече са изградени близо 620 метра канализационна мрежа на ул. Родопска. В близките дни ще започне работата и на самата ул. Беломорска, като паралено ще се навлиза и до 20 метра и в разклоненията й. Като следващ етап ще бъде изградена цялостна канализация и на останалите прилежащи улици на ул.”Беломорска”.
„Вече съм разговарял с кмета Иван Тотев и през следващата година в програмата на голяма община и на район „Южен” е предвидено поетапно изграждане на канализация и подмяна на съществуващата водопроводна мрежа и изграждане на нова пътна инфраструктура", допълни Инчев.
Районният кмет е готов да се срещне с жителите на квартала за да обсъдят ситуацията и вариантите за бъдещите ремонти, така че да се отговори на реалните потребности на хората.
В „Добро утро, ден!“ тази седмица ни гостува Лана Петкова, учител по йога, соционалитик, иконописец и може би една от най-известните украинки в Пловдив. Родена е в Харков, но преди 30 години любовта я води в града под тепета, където намира и своята реализация. Създава собствена програма, която кръщава Ланетика. Според Лана йога дава сила и..
Родители и ресурсни учители на деца с нарушено зрение настояват държавата да поеме ангажимент за адаптирането на брайлова азбука учебните помагала, които се използват в училище. Това е един от изводите от проведената в Пловдив кръгла маса, посветена на приобщаването на деца с увредено зрение в системата на средното образование, организирана..
До следващата седмица трябва да се направят оценките за това кои клиенти ще бъдат компенсирани с предвидените от държавата средства за липсата на ток в периода от 21 до 31 декември миналата година, каза Петър Костадинов от пресекипа на ЕВН. Той припомни, че тук става дума за извънредните компенсации от общо около 2,2 милиона лева за цялата..
С разноцветни вдигнати ръце, балони и флашмоб бе отбелязан Международния ден на хората с редки болести в Пловдив. В инициативата, която тази година се проведе в двора на Професионална гимназия по хранителни технологии и техника - град Пловдив /ПГХТТ/, се включи и заместник-кметът по спорт и младежки дейности Николай Бухалов. „Днес е денят, в който..
Заради много студеното февруарско време тази година в Пловдив продажбата на мартеници е слаба. Това споделят продавачи на бяло-червените символи на Главната улица, като допълват, че този сезон и цените са по-високи. Въпреки студа десетки хора са разпънали сергии с мартеници из целия град, но най-вече в центъра на Пловдив. По думите им хората..