Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Млада жена е с опасност за живота след тежка катастрофа на АМ “Тракия”

| обновено на 09.12.15 в 13:12

Произшествието е станало в района на 139-ти километър на АМ “Тракия”, посока Бургас. 

По първоначални данни лек автомобил “Фолксваген” със старозагорска регистрация се движил с несъобразена скорост, не спазил дистанция и се блъснал отзад в предприел изпреварване влекач “Мерцедес” с полуремарке. 

В болница с опасност за живота е транспортирана 20-годишната шофьорка на колата. Взета й е кръвна проба за алкохол. Камионът управлявал 37-годишен мъж от Пловдив, чиято алкохолна проба е отрицателна. 

Местопроизшествието е запазено и посетено от екип на сектор “Престъпления по пътищата” и дежурна оперативна група. По случая е образувано досъдебно производство.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Облачна, но топла събота ни очаква

В събота времето ще бъде предимно облачно. Малко вероятно е да вали. Ще духа слаб вятър от изток-североизток. Временни разкъсвания и намаления на облачността ще има в Горнотракийската низина, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология.  Минималните температури ще бъдат между -2 и 5 градуса, а максималните температури ще бъдат от 2..

публикувано на 15.02.25 в 07:05

Заради кроса "Тичай с любов" променят маршрутите на 9 градски линии

Днес за времето от 10.00 до 11.30 часа (или до приключване на мероприятието) ще бъде спряно  движението по южното платно на бул. „Освобождение“ – от кръстовището с бул. „Асеновградско шосе“ до кръстовището с ул. „Свети Княз Борис I – Покръстител“, както и по северното платно на ул. „Шипка“ – от кръстовището с ул. „Съединение“ до кръстовището с бул...

публикувано на 15.02.25 в 07:00

Голяма авария наводни ул. "Пере Тошев" в район "Южен"

Голяма ВиК авария наводни обширен район в кв. "Кючук Париж". Внезапно спукване на стар етернитов водопровод е предизвикал наводнение по ул."Пере Тоше", до пресечката с ул. "Дрин".  Залято е цялото пътно платно, а колите едва минават през наводнения участък, алармира жителите на квартала в социалните мрежи.  От ВиК - Пловдив потвърдиха..

обновено на 14.02.25 в 19:45

Мебелни цехове задимяват два квартала в Пловидив

Нови случаи на замърсяване на атмосферния въздух на град Пловдив от  производствени цехове установиха екипите на Регионалната инспекция по околната среда и водите – Пловдив.   Става дума за две бази на едно и също дружество, намиращи се в район „Южен“ и в район „Северен“, чиято основна дейност е продажба, разкрой и кантиране на мебелни..

обновено на 14.02.25 в 18:17

МЗ подготвя законопроект за скъсяване на веригата от фермата до търговския щанд

Министерството на земеделието и храните не определя ценовата политика за храните и по никакъв случай няма да стане арбитър в продоволствените отношения, заяви в Брестовица министърът на земеделието и храните Георги Тахов. Ние пишем законопроект, свързан със скъсяване на веригите на доставки или т.нар агрохранителна верига, който ще е готов до две..

обновено на 14.02.25 в 17:08