Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметът на Смолян напълни хладилника за бедни за Нова година

| обновено на 30.12.15 в 14:39

Кметът на Смолян Николай Мелемов зареди с хранителни продукти хладилника за бедни в града, които няма с какво да посрещнат Нова година.

Хладилникът за бедни беше поставен в края на ноември на ларгото в Смолян по инициативата „Ако си дал”. Уличните хладилници, от които хората в нужда могат да вземат безплатно храна, вече са 28 в страната. 

По думите на Стефан Чолаков, подел благородната инициатива, за смолянския хладилник не е взето разрешение от общината за поставянето му, но е нямало никакви проблеми с администрацията. Кметът Николай Мелемов подкрепи милосърдната проява:

Николай Мелемов: То е смешно да искаш разрешение за нещо благородно. То това е и смисълът – да не е чиновнически направено, а да бъде от сърце, благородно. Точно на празниците сигурно има хора, които няма с какво да посрещат, за тях го правим това.

Николай Мелемов напълни хладилника с продукти от първа необходимост – сирене, кашкавал, лютеница, не лукс, а неща от първа необходимост, най-важните. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

УМБАЛ "Св. Георги" поема за лечение трима ранени след трагедията в Кочани

Болницата "Свети Георги" ще поеме трима души за лечението след трагедията в македонския град Кочани. Трима души са насочени към военноморската болница във Варна. 5-има ранени са настанени на лечение в "Пирогов" в столицата, като се очакват още трима.. Предвидено е у нас засега да се лекуват 14 пострадали. Част от пострадалите бяха докарани със..

публикувано на 16.03.25 в 20:02

Организират се протести в 5 града за справедливи наказания по делото "Цалапица"

Пет града се вдигат на протест за справедливи наказания във връзка с жестокото убийство на Димитър Малинов в пловдивското село Цалапица. Това става ясно от публикацията на почернената майка Атанаска Бакалова в социалните мрежи.  Протестите ще се състоят по едно и също време - на 30 март, неделя, от 16 часа, и на едно и също място - пред съдилищата..

обновено на 16.03.25 в 16:55

И Пловдив се изправи срещу садистите към животни

И Пловдив въстана срещу насилието на животните и с искане за сурови наказания  за садистите , убивали животни пред камери срещу заплащане. Пред Съдебната  палата в града се събраха природозащитници и пловдивчани с  домашни любимци, които осъдиха действията на Габриела и Красимир от Перник. Според протестиращите подобни садистични..

публикувано на 16.03.25 в 13:57

Достъпът до Небет тепе няма да бъде ограничаван

Достъпът до Небет тепе няма да бъде ограничаван , заяви заместник-кметът по култура, археология и туризъм на Община Пловдив Пламен Панов. Във връзка с публикации  в медии  относно табелите на най-новия археологически обект , които упоменават  работно време, поясняваме, че поставените часове касаят единствено времевия диапазон за..

публикувано на 16.03.25 в 13:44

Временно ограничават движението около стадион "Ботев"

Ограничават движението заради мача между ПФК „Ботев“ - Пловдив и ПФК „ЦСКА 1948“ – София, който ще се проведе на стадион „Ботев“ от 14:30 ч., съобщиха от ОП „Организация и контрол на транспорта“.   От 12.30 ч. до 17.30 ч. изцяло или поетапно, ще се спира движението на пътни превозни средства по улиците „Богомил“ в участъка от кръстовището с бул...

обновено на 16.03.25 в 10:55