Пловдивските криминалисти разкриха извършител на серия грабежи и негов връстник, опитал да ограби бижутериен магазин.
Задържан за нападения на възрастни жени със златни бижута е 21-годишен младеж. Сред жертвите му е 75-годишна жена, сигнализирала, че непознат й е отнел насила чифт златни обеци миналия петък на ул. „Победа“. Потърпевша след дни станала и 82-годишна пенсионерка на бул. „Цар Борис III Обединител“. При друг случай е пострадала и 73-годишна жена, като пенсионерката е със счупена ръка след нападението.
Авторът на грабежите е направил пълни самопризнания и е арестуван за 72 часа. Предстои съдът да реши дали спрямо 21-годишния Георги да бъде взета най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“. Разследването показва, че той преследвал възрастните жени до места, където няма свидетели, повалял ги на земята и отнемал златните им обеци. По-късно бижутата са открити в различни златарски ателета, където ги е продавал.
Още един негов връстник е задържан от полицията. Това е друг младеж на 21 години, опитал да ограби бижутериен магазин на ул. „Отец Паисий“. Вчерашният обир в търговския обект е бил осуетен от частни охранители.
Четирима са загинали и няколко други са ранени при тежка катастрофа край Видин. Там ТИР и бус са се ударили на главен път Е79, на разклона за гр. Дунавци. Освен четиримата загинали, има и седем други ранени, двама от които са в тежко състояние. Жертвите са на възраст между 30 и 40 години. В момента на катастрофата в..
Въпреки дъждовното време, десетки пловдивчани се включиха в Дионисиевото шествие, организирано от Пловдивския панаир по повод 32-ото издание на ВИНАРИЯ 2025. Кукери от селата Климент, Иван Вазово и Столетово, гайдари от ансамбъл „Еподай“ и състав от пловдивския фолклорен ансамбъл „Тракия“ дефилираха по Главната улица на Пловдив. Атракцията..
Традиционният поход поклонение в памет на Васил Левски, организиран от община Асеновград, ще се състои днес до манастира „Св. Петка“. Събитието се провежда ежегодно в неделята преди 19 февруари, когато отбелязваме годишнината от гибелта на Апостола. В 12.00 ч. в манастира асеновградски свещници ще отслужат панихида в памет на Левски...
Дионисиево шествие в центъра на Пловдив в неделя възвестява началото на тазгодишната "Винария". То предвижда атракция с кукери, гайдари, фолклорни танци и почерка с вино. Кукери от селата Климент, Иван Вазово и Столетово, гайдари от ансамбъл „Еподай“ и състав от пловдивския фолклорен ансамбъл „Тракия“ ще дефилират по улица „Александър..
Нормално протичат изборите за кмет в пазарджишкото село Драгор. Петима са кандидатите за поста - издигнати от „Земеделски народен съюз“, коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“, БСП – Обединена левица, „Възраждане“ и „Български възход“. Общо 1160 избиратели имат право на глас в село Драгор. Избирателната активност към 10..