Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съдят кмета на Братаница за незаконно оръжие

Районна прокуратура в Пазарджик внесе в съда обвинителен акт срещу кмета на Братаница. 53-годишният Георги Спасов е предаден на съд за държане на огнестрелно оръжие и боеприпаси без разрешение - боен патрон за пушка Мосин Наган и пистолет Макаров с боеприпаси. От съдебно-балистична експертиза е видно, че оръжието и боеприпасите са годни за използване, а обвиняемият няма разрешително за тях. 

При разследването Спасов не се е признал за виновен, а обвинението се доказва от разпити на свидетели, експертизи, фотоалбуми и веществени доказателства. Спасов е с мярка за неотклонение „парична гаранция“ в размер на 1 000 лева. 

Припомням, че в началото на февруари бе разкрито жестоко убийство, извършено в Братаница в края на миналата година. Сред задържаните за убийството на 44-годишния Йордан Асенов бе и синът на кмета. Мъжът отишъл да бере царевица,  където бил пребит пред децата му. По-късно бил държан в клетка и впоследствие хвърлен в канал.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

С "огнено сърце" украинците в Пловдив почетоха Родината

Десетки п редставители на украинската общност в Пловдив се събраха тази вечер пред катедралния храм „Света Богородица“ , за да отбележат третата година от началото на руската инвазия в Украйна.  За тях и семействата им  24 февруари е трагична датата, тъй като се налага да напуснат домовете и родината си.  Споделят, че руската военна..

публикувано на 24.02.25 в 19:25

Трима леко пострадали на пътя Пещера - Батак

Шофьор и двете му деца са транспортирани за преглед в МБАЛ-Пазарджик след катастрофа на пътя Пещера - Батак. Инцидентът е станал следобед, като вероятно шофьорът е загубил управление и автомобилът се врязал в мантинелата.  По първоначални данни, тримата пострадали са без сериозни травми , информират от МВР в Пазарджик. Мъжът и двете му деца,..

публикувано на 24.02.25 в 17:33

Пловдивската полиция иззе при спецакция дрога и флакони с райски газ

Специализираната полицейска операция срещу разпространението на наркотичи е проведена в периода 20 – 23 февруари от служители на отдел „Криминална полиция“ и тринадесетте полицейски управления на ОДМВР – Пловдив.  В хода й са проверени 159 търговски обекти и питейни заведения и районите на 120 учебни заведения. Проверени са и 93 места, посещавани от..

публикувано на 24.02.25 в 16:53

Почистват канал „Паша арк“ в Пазарджик

Тази седмица започва цялостно почистване на канал „Паша арк“ в Пазарджик, който е замърсен с битови отпадъци и има прораснали храсти и дървета. Решението е взето на среща на областния управител на Пазарджик Валентина Кайтазова с управителя на „Напоителни системи” ЕАД – клон „Тополница” и представители на община Пазарджик.  Срещата е организирана..

публикувано на 24.02.25 в 15:46

ДСБ внася в НС декларация срещу агресията на "Възраждане"

ДСБ внасят утре в Народното събрание проект на решение, с което парламентът да осъди поредицата от агресивни действия от страна на партия “Възраждане” срещу българската институционална система. Атаките кулминираха във вандалската проява срещу представителството на Европейската комисия в събота, на 22 февруари. От ДСБ и от коалиция ПП-ДБ осъждаме..

публикувано на 24.02.25 в 14:36