Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Годишен концерт на хореографите от Музикалната академия

Традиционният годишен концерт на студентите от катедра „Хоерография“ към Акамедимята за музикално, танцово и изобразително изкуство“ ще се проведе днес на сцената на Градския дом на културата „Борис Христов“.

В програмата са включени изпълнения на сутдентите от специалностите „Българска народна хореография“ и „Съвременни танцови техники“. Гост на събитието е фолклорен танцов ансамбъл „Седенчица“.

Спектакълът „Списъкът с моите желания“ на танцьорите от „Съвременни танцови техники“ е под хореографията на Боряна Иванова, Гергана Колева и Маргарита Веселинова.  Вълнуващото танцово повествование в три действия е дело на възпитаниците на доц. д-р Желка Табакова и проф. Хикмет Мехмедов.

Специалността „Българска народна хореография“ ще представи сценично-разработения обичай „Еньовден от с. Боженци“ и танците „Гераците“, „Тракийски мъжки танц“, „Вода“, „Сестра брата кани на вечеря“ и „Силата на любовта“. Хореографи са студенти от първи до четвърти курс БНХ под ръководството на проф. д-р Даниела Дженева, проф. д-р Антон Андонов, гл. ас. д-р Рослана Моравенова, ас. Светлана Станева и ас. Димо Енев.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Machine head идват в Пловдив за Hills of rock

Machine head ще бъде третият хедлайнер на Hills of rock това лято. Стефан Еленков от "Фест тийм" заяви, че това ще бъде най-балансираното и добро издание на фестивала. Световноизвестната група, която е кръстена на една от хитовите песни на Deep Purple, ще разтърси сцената на Гребната база в Пловдив на 26 юли. Калифорнийската траш и..

обновено на 06.02.25 в 12:18

Представят "Антология на съвременна българска поезия"

Премиера за Пловдив на „Антология на съвременна българска поезия“ ще се състои довечера (18,30 ч) в галерия „U PARK“. Сборникът на издателство „Бокал 77“ събира стихотворения на 43-ма съвременни наши поети. От пловдивското литературно пространство личат имената на Ина Иванова, Петър Краевски, Крум Филипов и Росен Карамфилов...

обновено на 06.02.25 в 09:56

Изложба "Зима в Капана" в галерия Арсенал

На традиционна зимна изложба кани галерия „Arsenal of Art“ в кв. Капана през тази седмица.   Откриването е от 18.00 ч. в уютната атмосфера на арт пространството, което предлага и възможност за срещи  с авторите, приятели и ценители. В експозицията, която носи името „Зима в Капана“ са включени творби на Ангел Герджиков, Ангел Гешев,..

публикувано на 06.02.25 в 06:41

Стоян Сърданов с "Икар" за чест и достойнство

Станаха ясни номинациите за наградите „Икар“, връчвани от Съюза на артистите в България.  Актьорът Явор Милушев получава наградата „Икар“ за изключителен принос към българския театър, съобщиха от актьорската гилдия.  Призът  „Икар“ за чест и достойнство се присъжда на 76-годишния актьор - ветеран в Пловдивската драма Стоян Сърданов. Ето..

обновено на 05.02.25 в 16:45

"Шекспир x 5" в театър "Хенд"

Играещият режисьор Ивомир Игнатов- Кени и актрисата Здравка Христозова от театър "Хенд"гостуваха във "Вход свободен", за да разкажат за чисто новия гвоздей в репертоара на театъра.  "Шекспир x 5"е новият бризантен авторски спектакъл  на театър "Хенд",  плод на обединената муза  на Кени и Здравка . Резултатът е вихрена и необуздана клоунада, която..

публикувано на 05.02.25 в 16:05