Един от най-четените български писатели Георги Господинов идва за „Пловдив чете“. Срещата с него и книгата му „Там, където не сме“ е в Академияta за музикално танцово и изобразително изкуство .
В рамките на феста в Народна библиотека „Иван Вазов“ ще се състои беседа на тема „Мястото на книгите и на компютърните игри в живота на нашите деца - каква е нашата мисия като родители“.
В кампанията на Министерството на културата "Чети с мен", която се провежда успоредно с "Пловдив чете" днес се включва и пловдивската организация на Съюза на слепите. В 14 часа в Културния дом в съюзния жилищен комплекс на ул. "Ландос" поезия и проза на брайлов и плоскопечатен шрифт ще четат невиждащи и зрящи, за да покажат любовта си към писаното слово.
Още информация в звуковия файл.
"За път, птици и хора" - така се нарича изложбата живопис, която открива тази вечер в пловдивската галерия "Сигна" художникът Александър Димитров. Пловдивският художник е известен с финото излъчване на творбите си и с нежните послания, закодирани в тях, лесно разпознаваеми дори и за неопитната в изкуството публика. Майсторски отработените като колорит..
Наградата за художествен превод „Стоян Бакърджиев“ - 2025 ще бъде връчена в Пазарджик, съобщиха от местната администрация. През месец февруари Община Пазарджик обяви съпътстващ конкурс за превод към Националната награда за превод "Стоян Бакърджиев", в категория "Възрастни" – за превод на поезия, есе и кратък разказ, както и в категория "Средношколци"..
Известният живописец Ангел Пачаманов ще покаже знакови за творчеството си картини в своята голяма юбилейна изложба от 6 до 25 март 2025 г. в пространството на Зала "2019" към Градска художествена галерия – Пловдив. Откриването е от 18 часа. Пачаманов е автор на 47 самостоятелни изложби в България, Швейцария, Италия и САЩ. При..
Творчески тандем, майка и дъщеря, представят тази вечер книгата “Жажда” в Пловдив. Автор на стиховете и разказите е Бояна Илиева, а картините са на Радина Росенова. След дълги години в чужбина двете се завръщат в България. Връщането им към корените ги зарежда с творчески импулс да разпространяват българските символи по цял свят. Съдават..
Прожекция на филма "Моето име е Минко" за световноизвестния български учен - физик проф. Минко Балкански ще се състои днес в Пловдив. Това е най-големият съвременен дарител в областта на образованието у нас. Неговата невероятна история на малкото селско момче, което тръгва за Франция едва на 16 години, за да сбъдне мечтата си да стане голям..