Това отчетоха днес от Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни.
Преобладват кражбите и грабежите, но има и случаи на блудствени действия.
Отбелязва се ръст и в броя на потърпевшите от деянията, които доближават броя на извършителите отбеляза зам.-председателят на комисията Петко Василев. По думите му повишението не е чувствително за град като Пловдив, а показва устойчивост.
През миналата година бяха регистрирани близо 140 непълнолетни и малолетни престъпници, а тази се увеличават с 19 само от януари до юни. За първото шестмесечие на 2016-та има над 50 престъпления, извършени от 60 деца на възраст между 14 и 16 години. Повече от 30 са противообществените прояви до края на юни, извършени от 27 деца под 14-годишна възраст. Осъдените през първата половина на годината са 17, като с ефективана присъда са двама.
В статистиката попада блудство в район „Южен“. Пет 13-годишни момчета хванали ръцете на своя връстничка и пред погледа на по-малки деца, извършили блудствени действия с нея. Случката се разиграла през зимата в заведение от семеен тип.
Седмокласници пък решили да отбележат края на учебната година с изгарянето на тетрадки и учебници в близост до заведение, което пламнало от предизвикания пожар в район „Тракия“. При конфликт на други ученици пък е нанесена сериозна травма на момче от удари с юмруци в час по рисуване.
При кражба две момчета обрали от дома на съученик накити за 700 лева, които заложили за сумата от 170 лв. Преди това те гостували в апартамента на техния връстник, отишли да ираят футбол и организирали така играта, че той да бъде вратар. По време на мача поискали ключовете за жилището под предлог, че са забравили мобилните си телефони и така си осигурили достъп до ценностите.
Куриозен е и случай с две ромчета, които решили да крадат кон с каруца, но след неуспешния опит, отмъкнали коза, която продали за 30 лв. пред Джумая джамия.
ГДБОП разби организирана престъпна група, извършвала данъчни престъпления и изпиране на пари в особено големи размери чрез покупко-продажба на луксозни моторни превозни средства. Арестувани и обвинени са 4-ма души, проверени са 9 автокъщи, иззети са над 30 автомобила, 8 от които в двора на частен имот. До момента е установено, че нанесената щета на..
Служителите от „Фискален контрол“ на НАП проверяват по-големите борси, тържища и хранителни магазини в цялата страна, сред които и борсата в пловдивското село Първенец. Контролните действия са част от правителствените мерки за скъсяване на веригата на доставки и ограничаване на нелоялните практики при хранителните вериги. Данъчните инспектори..
На 404 милиона 557 хиляди лева ще възлиза субсидията от централния бюджет за финансовата рамка на Пловдив за 2025 година. Това показват данните от проекта на бюджет на страната, публикаван за обществено обсъждане. Общата субсидия за делегираните от държавата дейност е за малко над 391 милиона лева, а изравнителната субсидия възиза на почти 7..
УМБАЛ "Свети Георги" – Пловдив се присъедини към глобална програма на Международната фондация за остеопороза, с която се улеснява прилагането за грижи след фрактури и за вторичната им профилактика. В екипа участват както специалисти от Клиниката по ревматология на болницата, така и студенти по вътрешни болести и ревматология. Всички те не само..
Трима от четиримата общински съветници на ДПС в Смолян напускат партията и ще направят група „ДПС – Ново начало. Сред напусналите е и Велко Хаджиев, който беше председател на групата на ДПС-Доган в местния парламент. Другите двама са Минчо Симов и Виждана Младенова. Велко Хаджиев обясни, че сред мотивите за напускане на ДПС с почетен председател..