Локомотив Пловдив победи с 4:1 на Оборище Панагюрище в последната си предсезонна контрола. Първият гол вкара в 39' Симеон Райков от пряксвободен удар. В края на първото полувреме се разписа Везалов, който се възползва от меле в малкото наказателно поле на гостите. Малко преди това Мартин Камбуров излезе очи в очи с вратаря на Оборище, но стреля в него и пропусна да се разпише.
Адска жега мори и двата отбора, както и публиката. Резервните футболисти на двата тима дори бяха принудени да се преместят на сянка до едната аутлиния, а на скамейките останаха само треньорите които следят играта отблизо.
В началото на второто полувреме гостите намалиха резултата от дузпа, отсъдена за нарушение на Везалов в наказателното поле на пловдивчани.
15 минути бяха нужни на Локомотив да възстанови преднианта си от 2 гола. Велковски бе повален в наказателното поле на гостите, Георги Вълчев реализира отсъдената дузпа. Малко по-късно трета дузпа в мача и втора за Локомотив докара резултата до 4:1. Иван Колев бе спънат от вратаря в наказателното поле, а Карагарен вкара в стил "Паненка". Малко по-късно Пламен Крумов бе замеменен от Жак Пехливанов. Крайният бранител обаче напусна терена накуцвайки, а след мача си тръгна с леден компрес на крака.
Локомотив Пловдив победи Ботев Враца с минималното 1:0 в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Ивайло Иванов, който в края на първата част вкара страхотен гол - от воле и дистанция! В петата минута Хуан Переа получи топката в наказателно поле и опита удар с десния крак в далечния ъгъл, но той не бе точен. Най-добрата..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров и министърът на спорта Иван Пешев прерязоха официално лентата на новия басейн "Младост" - един от най-модерните подобни съоръжения в България. Церемонията започна с водосвет, отслужен от Белоградчишкия епископ Поликарп. Сред официалните гости бяха още председателят на Бъларската федерация по плувни спортов Георги..
Максим Петковски е смолянският участник в зимните игри Спешъл Олимпикс 2025, съобщиха от Общинската администрация. Възпитаникът на Основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Смолян бе изпратен с официална церемония в Общинската администрация. Кметът Николай Мелемов, председателят на Общинския съвет Димитър Кацаров и секретарят на общината Момчил..
Лудогорец отстрани много трудно Ботев(Пловдив) в четвъртфинал от турнира за Купата на България. Двата тима, които направиха повторение на миналогодишния финал. Редовното време и продълженията завършиха 0:0. При дузпите шампионите бяха безгрешни и продължават напред. През първата част най-сериозното положение се откри пред домакините. Центриране от..
Ботев (Пловдив) и Лудогорец се изправят в поредна битка за Купата на България днес. Двубоят от 1/4-финалите на турнира е от 18:00 часа в Разград. Това ще бъде повторение на финала от миналата година, когато възпитаниците на Душан Керкез спебелиха трофея след победа с 3:2 на Националния стадион "Васил Левски. От това поражение насам обаче шампионът..