Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лято 2016 с рекордни печалби, а късното море до 50% по- евтино

Туристическата 2016 година за  България е рекордна по оборот и гости, но ще бъде рекордна и по събиране на данъци, коментира в интервю за Радио Пловдив Благой Рагин, председател на Българската асоциация на хотелиерите и ресторантьорите.

Той увери, че бизнесът желае да работи по правила и след като това се случва всичко си идва на мястото. Сега всички се борят, за да оцелеят и да напреднат в бизнеса, а затова е нужно да работиш на светло. Сезонът тази година се разшири и вече лятото е по-дълго. А вече за над 50% са договорени и гостите в хотелите ни догодина.

Сега у нас в ход е сезонното понижение на цените по черноморието, каза Благой Рагин. Той добави, че късното море  ще излезе от 20 до 50% по-евтино. А вече имаме записвания до 20 октомври по хотелите на морето.

Той заяви, че туристическият бизнес вече не иска да разчита само на морския туризъм,а  иска да наложи културния и СПА туризъм и да ги направи равносилни на зимния туризъм.

Специално за Пловдив искаме да оживим целия регион, да приобщим Хисаря, Асеновград и да предложим комплекси пакети, каза Рагин.

Успехите тази година са заслуга не само на хотелиери и ресторантьори, но  и на правителството. Благодарение на неговата балансирана политика у нас идват гости от много страни, а и в резултат на случилото се в Турция потокът от туристи към България се увеличи.

За да има по-добри резултати обаче трябва да се развива още инфраструктурата и да се подобрява нивото на професионализма на кадрите в туризма у нас.

В България расте едно поколение с европейски навици и затова българинът е желан гост в нашите хотели, коментира Благой Рагин.

Всички искаме да печелим не с вдигане на цените по нашите курорти, а с оборот. Затова смятям, че нашето място е в Еврозоната и в Шенген и ние трябва да се презентираме като европейска дестинация и така със сигурност ще имаме растеж и по-добра печалба. Затова и подкрепяме усилията на правителството за присъединяване на страната ни към Еврозоната и Шенген, добави в заключение Благой Рагин.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В Гърция цените на основните храни са с поне 30% по-ниски

Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..

публикувано на 07.02.25 в 16:06

В дърводобива ножът е опрял да кокала, нужни са спешни мерки

Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас?  Според проф. Васил Живков, председател на УС на..

публикувано на 07.02.25 в 15:12

Държавата може са спре грабежа на големите вериги, стига да иска

Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че  "цените в големите търговски вериги у нас са..

публикувано на 07.02.25 в 15:04

Пловдивчани и "за", и "против" бойкота на 13 февруари

Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..

публикувано на 07.02.25 в 12:28
Кольо Парамов

Страната трябва да излезе от сегашния "режим на пауза"

Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от брутния вътрешен продукт (БВП), без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи проекти, каквато заявка даде Министерство на финансите.  Според икономиста Кольо Парамов страната в момента се намира в "режим на..

публикувано на 07.02.25 в 10:56