Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

МБАЛ "Свети Мина" иска спешна субсидия

| обновено на 13.09.16 в 12:20

МБАЛ „Свети Мина” настоява за спешно субсидиране, което да покрие дълговете на лечебното заведение. Директорът доктор Галина Карауланова заяви пред Общинския съвет, че до момента задълженията на лечебното заведение са  2 милиона 251 хиляди лева. 350 000 лева са необходими за покриване на най-спешните задължения до края на годината, включително и за изплащане на остатъка от работните заплати за последните четири месеца. От ръководството искат следващата година Община Пловдив да субсидира и остатъка от дълга, който е в размер на 2 милиона лева.

Лечебното заведение може да се самоиздържа, но трябва да се погасят старите задължения. Финансовият одит, който беше направен при встъпването ми в длъжност показа, че дълговете са в размер не на 1 милион и 500 хиляди лева, а са 2 милиона 950 хиляди. Ако не получим субсидия от Община Пловдив, има голяма вероятност болницата да преустанови работа, каза Карауланова.

На сесията днес бяха и работещи в МБАЛ „Свети Мина”, които изразиха надежда, че съветниците ще проявят разбиране и ще отпуснат необходимите средства. Към протестни действия ще пристъпим само в краен случай, коментираха медиците.

 Според тях е недопустимо да се мисли за сливане на лечебното заведение с други структури. Подобни идеи обслужват частни интереси, смятат те.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Атанас Зафиров спечели изборите за лидер на БСП

Временният председател на БСП Атанас Зафиров е избран за лидер на партията. Зафиров и Гуцанов на балотаж след вота за председател на БСП Зафиров победи на балотажа Борислав Гуцанов. До балотажа се стигна, след като преди обед общо седем души се впуснаха в битката за партиен лидер от избраните общо 17.  След първи проведен тур за..

обновено на 16.02.25 в 19:08

60% активност на кметските избори в с. Драгор до 17.30 ч.

В Пазарджишкото село Драгор 60 процента от избирателите са гласували за кмет на кметството до 17:30 часа, съобщават от Общинската избирателна комисия. Правото си на вот са упражнили 702 души от общо 1170 избиратели, които трябва да определят кой от петимата кандидати да поеме поста. Изборният процес протича нормално и няма сигнали и жалби за..

публикувано на 16.02.25 в 18:27

Жертвите и ранените от катастрофата край Видин са от "Столипиново" (обновена)

Четирима са загинали и няколко други са ранени при тежка катастрофа край Видин.  Там  ТИР и бус са се ударили на главен път Е79, на разклона  за гр. Дунавци.    Освен четиримата загинали, има и седем други ранени, двама от които са в тежко състояние.  Жертвите са на възраст между 30 и 40 години.  В момента на катастрофата в..

обновено на 16.02.25 в 15:06

Дионисиево шествие предшества откриването на "Винария - 2025"

Въпреки дъждовното време, десетки пловдивчани се включиха в Дионисиевото шествие, организирано от Пловдивския панаир по повод 32-ото издание на ВИНАРИЯ 2025.   Кукери от селата Климент, Иван Вазово и Столетово, гайдари от ансамбъл „Еподай“ и състав от пловдивския фолклорен ансамбъл „Тракия“ дефилираха по Главната улица на Пловдив.  Атракцията..

публикувано на 16.02.25 в 14:40

Поход - поклонение в памет на Левски в Асеновград

Традиционният поход поклонение в памет на Васил Левски, организиран от община Асеновград, ще се състои днес до манастира „Св. Петка“.  Събитието се провежда ежегодно в неделята преди 19 февруари, когато отбелязваме годишнината от гибелта на Апостола. В 12.00 ч. в манастира асеновградски свещници ще отслужат панихида в памет на Левски...

обновено на 16.02.25 в 10:11