Текстът е написан от самите актьори, заедно с мен. Отдалечихме се на едно място „извън света“ за три-четири дни и сложихме началото на този текст. Идеята бе всеки от тях да разкаже малко за себе си и да се получат няколко малки „резани“ съдби от себе си. Получи тази пиеса, която се играе доста успешно навсякъде Това каза писателят Елин Рахнев, режисьор на спектакъла "Дубльори", който ще се играе в неделя в "Сцена на кръстопът" - Камерна зала на пловдивския театър.
Елин Рахнев уточни, че авторът Кенан Тополян е събирателно име и псевдоним на град Хасково, където се намира паркът Кенана и в който тополите са навсякъде. Никога не бях работил така, но след този процес не се сещам за друга по-истинска дума, която мога да кажа, защото това е едно от нещата, които тепърва бих правил. А това е много важно, подчерта Рахнев.
Идеята на „Дубльори“ е както в други мои пиеси за аутсайдерите, за техните идеи, за техните мечти. Тои свят е изграден от аутсайдери – 99% са аутсайдерите в живота. Аутсайдерите винаги са по-интересни и по-любопитни и когато човек влезе в техните вселени, вижда, че те са едни големи аристократи. Трябва да влезеш просто малко по-навътре в живота им. Малко по-навътре в стенанията им, в сълзите им и тогава виждаш аристократа там. Аристократизмът не е само пари. Той е в душата, аристократизмът е духовно занимание. А иначе това са едни хора, които чакат да излязат на сцената и никога не успяват. Стоят в една гримьорна и чакат да излязат на сцената, но тъй като има водещи актьори и титуляри, те стоят там и си разказват живота. Толкова просто всъщност....
По думите на Емин Рахнев има съдби, в които целият живот преминава така. И когато мечтите са ти разбити, влизат в едно битово занимание като нова кухня, почивка в Гърция . Мисля, че и самите актьоир бяха щастливи в това, което правехме и на тях им се случи за първи път. Въобще това беше един голям дебют, едно голямо начало, имаше голямо щастие. Аз така никога не съм репетирал по този начин, това ми е третият режисьорски опит и разбрах, че театър може да се прави и по този начин. Това за мене специално е по-истинският театър и ще продължа да работя по този начин, подчерта още режисьорът на „Дубльори“ Елин Рахнев.
Чуйте повече от звуковия файл.
Станаха ясни номинациите за наградите „Икар“, връчвани от Съюза на артистите в България. Актьорът Явор Милушев получава наградата „Икар“ за изключителен принос към българския театър, съобщиха от актьорската гилдия. Призът „Икар“ за чест и достойнство се присъжда на 76-годишния актьор - ветеран в Пловдивската драма Стоян Сърданов. Ето..
Играещият режисьор Ивомир Игнатов- Кени и актрисата Здравка Христозова от театър "Хенд"гостуваха във "Вход свободен", за да разкажат за чисто новия гвоздей в репертоара на театъра. "Шекспир x 5"е новият бризантен авторски спектакъл на театър "Хенд", плод на обединената муза на Кени и Здравка . Резултатът е вихрена и необуздана клоунада, която..
Представяне на „Черната книга“ на Свами Тиртха ще направи известният журналист Георги Тошев, в Дом на културата "Борис Христов", в Пловдив. Събитието е тази вечер от 18 часа. Книгата съдържа 366 медитативни техники за всеки ден. Почитателите могат да вземат лични автографи от автора. Свами Тиртха е любим автор на музикантите Роби Уилямс и..
С научна конференция и изследване „Средиземно море: преплитане на цивилизации, религии, култури“, която ще се проведе на 7 февруари, Драматичния театър в Пловдив започва нов интригуващ проект. Това се два първите два етапа към създаването на мащабен мултижанров спектакъл „Преплетения човек“ в търсенето на общия код на средиземноморския човек през..
Изложбата „Родопската теснолинейка – 80 години история“ се открива днсе в залата за временни изложби на Регионален исторически музей – Пазарджик. Тя е подготвена от музея и Гражданско сдружение „За теснолинейката“, като представя историческа ретроспекция на последната железопътна линия с междурелсие 760 мм в България, която води началото си от 1920..