Дали дебатът в кандидат- президентската кампания ще се промени зависи от тези, които задават темите и въпросите в надпреварата, коментира в интервю за Радио Пловдив политическият психолог Антоанета Христова. Тя добави, че кампанията е тръгнала от доста време, а сега състезанието е в официалната си фаза и всеки може да поставя темата, която е важна, според него.
Според нея именно тези противоречия налагат като изключително важна темата за промяна в Конституцията. Христова добави, че именно това се е опитал да каже, макар и не в прав текст при представянето на Цецка Цачева, премиерът Бойко Борисов. И аз смятам, че това е пътят, беше категорична тя.
Проблемът е, че тук и сега никой не поставя въпроса за промяна на функциите на президента. Дори кандидатът на БСП тръгна със заявлението, че той приема правилата на играта, такива каквито са в момента. Това е и отговърт на въпроса защо произвеждаме такива президенти – не защото те нямат качества като хора и политици, а защото е необходима промяна на правомощията на този институционален пост.
Според Антоанета Христова, освен за функциите на президента, необходимо е да се говори и за актуалните теми, с които държавният глава ще трябва да се справя. Ако най-голямата тема са бежанците, то ще има и други теми, свързани с консолидацията на обществото, свикването на консултативните съвети и диалога с обществото.
Затова смятам, че на бъдещия президент му трябват качества, които не са генералски, поясни Антоанета Христова. Според нея първото впечатление на обществото към ген. Радев, Цачева и Каракачанов ще премине и все повече ще се налага качество да бъдеш диалогичен и да имаш добра експертиза в сферата на конституционното право.
Хората имат една майка и един баща и асоциациите с „майка на нацията“ не са коректни, така коментира думите на Бойко Борисов при представянето на Цецка Цачева Антоанета Христова.
Тя подчерта още веднъж, че най-важно е да говорим за това какви трябва да са функциите на президента.
Избирайки Цецка Цачева, ГЕРБ пое по-трудният път в тези избори – предизвика негативна реакция в доста хора. Затова сега ГЕРБ ще трябва да убеждава избирателите за нейните качества и затова, че именно Цачева е подходяща да заема президентския пост, каза в заключение Антоанета Христова.
Училищата в Пловдив и областта имат готовност да преминат към онлайн обучение от 29 януари до 4-ти февруари включително. Пред Радио Пловдив началникът на РУО Иванка Киркова подчерта, че в тези учебни дни ще се оформят оценките за първия учебен срок. Тя припомни, че област Пловдив е сред пионерите, стартирали онлайн-обучение през 2020 година по..
Две предложения за предстоящата на 30 януари сесия на ОбС на пловдивския кмет Костадин Димитров бяха бойкотирани на заседанието днес на правна комисия към местния парламент. Едното е за одобряване на текстове на допълнителни споразумения с превозвачите, обслужващи линиите от масовия градски транспорт, което предвиждаше индексация на..
Обичайната зимна картина записва високи нива на ФПЧ във въздуха. В Пловдив освен силния трафик, и печките на твърдо гориво се оказват често споменавани в докладите на РИОСВ. Как мръсния въздух се отразяват на децата и по-чувствителните възрастни хора, какви са важните мерки? Според кардиолога д-р Костадин Костадинов , преподавател в Медицински..
Тази година Българското национално радио става на 90 години, а Радио Пловдив - на 70. "Трябва да обръщаме внимание и на успехите, и на предизвикателствата. Тези 90 години означават, че много хора преди нас са постигнали много неща - да работим в медия, която се ползва с много високо обществено доверие, която хората не само слушат, а истински се..
На 25.01.2025 година от 13:30 часа Планетариумът с Астрономическа обсерватория в Смолян ще представи най-новата им програма за съзвездията през зимата. Ще има още една лекция в събота от 17:00 часа, приет е графикът и посещенията ще са два пъти на ден. „ Небесна разходка “ е създадена, чрез дигиталния софтуер Digistar7. Тази програма е реализирана..