Премиерът Бойко Борисов даде едномесечен срок на ръководителите на Областните дирекции на МВР на Пловдив, Пазарджик, Хасково, Перник и Русе да подобрят работата си в борбата с контрабандата. В противен случай те ще бъдат сменени, посочи премиерът, който участва в конференция, посветена на борбата с контрабандните стоки и цигарите.
Това е второто предупреждение от страна на министър председателя. През месец юни той отново предупреди шефове на дирекции, че може да бъдат сменени ако не се справят с контрабандата на цигари. Тогава жълт картон получиха отново МВР директорите в Пазарджик, Пловдив и Хасково.
Държавата постига добри резултати в борбата с контрабандата на цигари, заяви в интервю за радио Пловдив Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията.
Той добави, че е очаквал като компенсация да започне внос на контрабандни цигари от Сърбия и Македония, където те са с по-нисък акциз, но това не се е случило. И е добър атестат за работата на службите.
Днешната конференция, посветена на борбата с контрабандните стоки и цигарите и коментара на премиера за борбата с корупцията е точно по повод новата вълна – 8 % нелегален дял на пазара на цигарите, която е чувствителен спад в този вид контрабандата. Тези резултати трудно могат да бъдат манипулирани и самите данни са добър атестат за работата на ангажираните с тази битка, беше категоричен Тихомир Безлов.
Доколко могат се справят или не полицейските шефове в Пловдив, Пазарджик и другите области, които бяха посочени, като проблемни от премиера Борисов е труден въпрос. Не е лесно да се каже и направи конкретен извод дали те не работят добре.
Според Безлов в ограничаването на контрабандата принос има и големите цигарени компании, които са се опитали да се препозиционират на пазара. Например големите компании не вдигнаха цените си и затова не се усети фактът, те той е по-висок.
Социологът от Центъра за изследване на демокрацията коментира, че много стари мрежи за контрабанда на цигари вече са се преориентирали и работят на пазара за трафик на бежанци. Това е само моя хипотеза, но срещам имената на хора, които имат присъди за контрабанда на цигари, сред задържаните за незаконен трафик на бежанци, каза още Тихомир Безлов.
Агресията в юношеската възраст може да се приеме в рамките на нормалното, когато става дума за отделни пререкания или сбутвания, особено при момчетата, които понякога не могат да сдържат емоциите си. Неприемливо и ненормално обаче е, когато група деца тормозят един или повече връстници и то в продължение на дълго време. Това е тормозът в..
С проектозакон беше предвидено БНТ и БНР да бъдат финансирани от Фонд „Радио и телевизия“ . „ Да заработи фонд „Радио и телевизия“ трябваше да се въведе една такса „Радио и телевизия“, която щеше да се начислява на електромер “ – заяви в интервю за Радио Пловдив бившият депутат Антон Кутев. „ Това, разбира се, не сработи. И..
Протестът на „Възраждане“ в столицата днес не успя да стане водеща новина, въпреки анонсите на представители на партията и призивите за всенародно недоволство пред сградата на парламента. Какви са възможните продължения на тази активност и ефектите от нея? Не вярвам да имат голяма подкрепа в бъдещи протести срещу приемането на еврото...
Предложението при установен преразход на бюджета на Здравната каса за болничната помощ в средата на годината, да бъдат намалени цените на всички клинични пътеки е скандално и дискриминационно и ще се отрази както на лечебните заведения, така и на пациентите. Това мнение изрази в програма "Ден след ден" Красимир Грудев, председател на..
Щаб, който работи по роблемите със замърсяването на въздуха в Пловдив е създаден на последната градска среща на партия "Продължаваме промяната", съобщи пловдивският депутат Стою Стоев в програма "Точно днес". Той обясни, че причината е абсолютното безхаберие на властимащите, които не обръщат внимание на този проблем. "Замърсеният въздух, който се..