От днес бул. „Васил Априлов“ е отворен за движение на автомобили, а от утре по него тръгват и автобусите от градския транспорт. Това стана възможно, след като кметът Иван Тотев заедно с кмета на район „Централен“ Георги Стаменов прерязаха лентата на обновеното трасе и пуснаха трафика. Колите минават свободно от Централна гара до бул. „Шести септември“ и в посока бул. „Пещерско шосе“.
По ремонтирания участък, дълъг 1100 м, ще дежури "паяк", тъй като паркирането е абсолютно забранено. От догодина се очаква да започне реконструкцията и на останалата част от булеварда, която сега остава с паважната настилка.
Иван Тотев уточни, че до месец ще бъде отворена за движение и ул. „Захари Стоянов“, която е още една връзка между бул. „В. Априлов“ и бул. „Руски“.
Засега не се предвижда ремонт на участъка от улица „Войнишка слава“ до „Шести септември“. Пловдивският кмет Иван Тотев уточни, че продължава работата по булевард „Руски“.
„Почти през цялата следваща година ще има затворени участъци там. Затова е важно булевард „Васил Априлов“ да поеме трафика“, обясни Тотев.
Той допълни, че до 20 дни ще приключат ремонтните дейности и по улица „Гладстон“.
Проходът Троян – Кърнаре ще бъде отворен за движение от 10:00 часа за всички моторни превозни средства. Това съобщи директорът на Областното пътно управление в Ловеч инж. Георги Генов. Припомням, че от декември миналата година движението по двата прохода беше ограничено - първоначално за всички превозни средства, а след това само за камиони над 12..
Поредно запалване на гуми обгази рано тази сутрин пловдивския район „Северен“. Очевидци публикуваха в социалните мрежи снимки и видеа на големи облаци черен дим над Кършияка, около жп гара Филипово. Пожарът вече е ликвидиран от 1 екип огнеборци, съобщиха от противопожарната служба в Пловдив.
В понеделник слънцето ще донесе високи температури в страната. Над западната половина, обаче, ще има разкъсана облачност. Вятърът ще бъде слаб от югозапад. Максималните температури ще бъдат между 19 и 25 градуса, в Пловдив - около 21 градуса. В планините ще бъде слънчево, с умерен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще..
Земетресение с магнитуд 3.4 е регистрирано тази сутрин в района на град Батак, област Пазарджик. По данни на Националния сеизмологичен център към Националния институт по геофизика, геодезия и география - БАН, трусът е станал в 04:59 часа българско време и е с епицентър на 10 км от град Перущица, на 50 км от град Пловдив и на 110 км от град..
82 години от спасяването на българските евреи от лагерите на смъртта ще бъдат отбелязани в Пловдив. Организатори на събитието са Организацията на евреите „Шалом“. Церемонията ще се състои на Паметника на благодарността на пл. „Цар Калоян“ до Дома на младоженците.