Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Хермес-Централ представя "Нашата книга" на Емил Андреев

| обновено на 01.11.16 в 11:15

Пловдивска премиера на последната книга на писателя Емил Андреев, която се нарича „Нашата книга“, ще се състои в книжарница „Хермес“- Централ. Тя е част от националното турне на писателя.  

В книгата, на фона на интригуващ сюжет, са разгледани много от проблеми на съвременното общество като тероризмът, бежанската криза и нападенията, както и въпросът за оцеляването на българския дух. 

Емил Андреев е  автор на няколко книги и съсценарист и на телевизионните сериали "Под прикритие", "Четвърта власт" и др. „Нашата книга“ ще бъде представена от Младен Влашки. 

Снимка

ЗА КНИГАТА

Александър Краев е известен писател, а Лора Дикова – успешна бизнесдама. Те са съученици, които не са се виждали 25 години. Той е необвързан, а тя – разведена, с голяма дъщеря. Прочела последния му скандален роман, Лора кани Сашо на среща и му поръчва да напише книга за българския дух. Дава му голяма сума в аванс. Сашо не иска парите, но знае, че ако откаже, може повече да не я види.

Същата вечер, малко след като си е тръгнала, правната кантора на Лора е взривена. Тя твърди, че е грешка, защото бизнесът й е чист и няма врагове. Сашо обаче не е сигурен. Скоро и тя се убеждава, че е под прицел. Двамата се опитват да открият причината. Тогава Лора си спомня, че нейна приятелка й е оставила затворен плик...

Действието на този изпълнен с напрежение роман гротеска се развива между София, Лондон и родното градче на героите. Мръсни тайни, една спасителна любов, мистика, лутане между надеждата и отчаянието, жажда за справедливост се преплитат на страниците на „Нашата книга“.

Отзиви:

Емил Андреев е последният български писател, който може да разказва чудеса, без да лъже.

Проф. Иван Станков

В романа си „Нашата книга“ Емил Андреев възкресява духа на Вазовите „Чичовци“, като възлага на героите си трудна мисия – да пренесат българския дух през лабиринтите на съвременния живот.

Стойо Вартоломеев

Писател, когото си струва да четеш и препрочиташ.

Мирча Картареску





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Стоян Сърданов с "Икар" за чест и достойнство

Станаха ясни номинациите за наградите „Икар“, връчвани от Съюза на артистите в България.  Актьорът Явор Милушев получава наградата „Икар“ за изключителен принос към българския театър, съобщиха от актьорската гилдия.  Призът  „Икар“ за чест и достойнство се присъжда на 76-годишния актьор - ветеран в Пловдивската драма Стоян Сърданов. Ето..

обновено на 05.02.25 в 16:45

"Шекспир x 5" в театър "Хенд"

Играещият режисьор Ивомир Игнатов- Кени и актрисата Здравка Христозова от театър "Хенд"гостуваха във "Вход свободен", за да разкажат за чисто новия гвоздей в репертоара на театъра.  "Шекспир x 5"е новият бризантен авторски спектакъл  на театър "Хенд",  плод на обединената муза  на Кени и Здравка . Резултатът е вихрена и необуздана клоунада, която..

публикувано на 05.02.25 в 16:05

„Черната книга“ на Свами Тиртха с представяне в Пловдив

Представяне на „Черната книга“ на Свами Тиртха ще направи известният журналист Георги Тошев, в Дом на културата "Борис Христов", в Пловдив. Събитието е тази вечер от 18 часа. Книгата съдържа 366 медитативни техники за всеки ден. Почитателите могат да вземат лични автографи от автора. Свами Тиртха е любим автор на музикантите Роби Уилямс и..

обновено на 05.02.25 в 15:17

"Преплетеният човек" е новият проект на Драмата в Пловдив

С научна конференция и изследване „Средиземно море: преплитане на цивилизации, религии, култури“, която ще се проведе на 7 февруари, Драматичния театър в Пловдив започва нов интригуващ проект. Това се два първите два етапа към създаването на мащабен мултижанров спектакъл „Преплетения човек“ в търсенето на общия код на средиземноморския човек през..

публикувано на 05.02.25 в 12:04

Изложба разказва историята на Родопската теснолинейка

Изложбата „Родопската теснолинейка – 80 години история“ се открива днсе в залата за временни изложби на Регионален исторически музей – Пазарджик. Тя е подготвена от музея и Гражданско сдружение „За теснолинейката“, като представя историческа ретроспекция на последната железопътна линия с междурелсие 760 мм в България, която води началото си от 1920..

публикувано на 05.02.25 в 11:06