Десетки граждани от район „Тракия“ излязоха на протест срещу застрояваване на зелена площ, за което не са били информирани. Теренът се намира в близост до детска градина "Червената шапчица".
Инвеститорът, вместо да запази предназначението на зелената площ между блоковете на недоволните там да бъде изградена детска площадка, променя плановете и стартира строеж на 7-етажен блок, разказват собственици на апартаменти в жилищния комплекс в района.
Инвеститорът Георги Чалъмов обясни на присъстващите защо се е стигнало до конфликта, като обеща да се съобрази с тежните искания. Той обаче настоя да бъде построен паркинг.
От районната администрация обясниха, че въпросният парцел не може да бъде застроен и строителят трябва да спази предназначението на терена. От администрацията обещаха да се съобразят с искането на хората за запазване на зелените площи.Шофьор и двете му деца са транспортирани за преглед в МБАЛ-Пазарджик след катастрофа на пътя Пещера - Батак. Инцидентът е станал следобед, като вероятно шофьорът е загубил управление и автомобилът се врязал в мантинелата. По първоначални данни, тримата пострадали са без сериозни травми , информират от МВР в Пазарджик. Мъжът и двете му деца,..
Специализираната полицейска операция срещу разпространението на наркотичи е проведена в периода 20 – 23 февруари от служители на отдел „Криминална полиция“ и тринадесетте полицейски управления на ОДМВР – Пловдив. В хода й са проверени 159 търговски обекти и питейни заведения и районите на 120 учебни заведения. Проверени са и 93 места, посещавани от..
Тази седмица започва цялостно почистване на канал „Паша арк“ в Пазарджик, който е замърсен с битови отпадъци и има прораснали храсти и дървета. Решението е взето на среща на областния управител на Пазарджик Валентина Кайтазова с управителя на „Напоителни системи” ЕАД – клон „Тополница” и представители на община Пазарджик. Срещата е организирана..
ДСБ внасят утре в Народното събрание проект на решение, с което парламентът да осъди поредицата от агресивни действия от страна на партия “Възраждане” срещу българската институционална система. Атаките кулминираха във вандалската проява срещу представителството на Европейската комисия в събота, на 22 февруари. От ДСБ и от коалиция ПП-ДБ осъждаме..
„Възраждане“ ще продължат с протестите с искане за запазване на българския лев, заявиха на пресконференция народните представители Ангел Георгиев, Димитър Гюрев и Емил Янков. Те определиха случилото се по време на протеста в София като репресия на Прокуратурата, МВР и на ГЕРБ върху гражданите, „упражняващи демократичното си право на протест“...