С изслушването на свидетели и вещи лица втори ден продължава делото срещу клошаря Любомир Данчев, обвинен за подпалването на тютюневия склад.
„Любомир е само жертва в този случай, други са подпалили умишлено склада с бензин или нафта“ – твърди свидетелят.
Пожарът лумна в следобеда на 20 август, като освен тютюневия склад – паметник на културата, огънят обхвана още три околни склада от тютюневия ансамбъл. Така в крайна сметка сметка изгоряха 4 сгради, като нанесените вреди са за над 11 млн. и 700 хиляди лева.
От обвинителния акт на прокуратурата стана ясно, че повдигнатото обвинение е за действие по непредпазливост, а не както се очакваше – за умишлен палеж. Така, ако обвиненията срещу Данчев се докажат, го очакват до 5 години затвор заради нанесени вреди в особено големи размери.
Делото продължава с изслушване на свидетели, които са общо 45. До петък включително трябва да се разгледат и редица експертизи, изготвени от 15 вещи лица.
Досегашният заместник-кмет по строителство Тошо Пашов напуска поста, а на негово място ще бъде назначен инж. Хакъ Сакъбов "Изключително съм благодарен на инж. Пашов. Промяната е по негово желание", каза кметът Костадин Димитров. Инж. Пашов се връща в администрациятана район "Централен", където е работил преди да стане зам.- кмет. Инж. Пашов каза, че..
Владимир Добрев е експертът, който Община Пловдив ще предложи за нов управител на „Екобус – Пловдив“ на мястото на досегашния Илко Търпов. На сесията тази седмица ще бъде взето решение за освобождаването му от поста директор на общинското предприятие, но без да се освобождава от отговорност. Владимир Добрев ще бъде наздначен временно на поста..
Верижна катастрофа е станала тази сутрин на пътя Пазарджик – Пловдив между пазарджишките села Говедаре и Мало Конаре. Няма данни за тежки наранявания към момента , съобщават от МВР в Пазарджик. Сигнал за инцидента е получен малко след 8 часа. В катастрофата са участвали три микробуса и две леки коли. Единият от микробусите е на пътна..
Близки на семейството на 13-годишната Габи протестират пред съдебната палата в Пловдив срещу двегодишната условна присъда за смъртта на момиченцето . Близките протестират срещу условната присъда за смъртта на малката Габи, която бе блъсната и убита на пешеходна пътека на Брезовско шосе, докато пресичало с майка си от шофьорката Веселина Семова...
С откриването на изложба на рисунки на ученици от СУ „Васил Левски“ в Карлово тази вечер започват възпоменателните чествания, посветени на 152 години от гибелта на Апостола на свободата. Експозицията е подредена в общинската художествена галерия. Проявите продължават в сряда със спектакъла на ученици от началния курс на СУ „В. Левски“ под..