Община Пловдив измества фокуса на инвестициите от ремонти на улици към проекти свързани с културата.
Това ще е характерното за 2017 година - каза кметът Иван Тотев. В интервю за Радио Пловдив той разкри някои от бъдещите проекти и изрази надежда изборите политическото противопоставяне да не попречат на развитието на града.
Започнатото трябва се завърши - ремонтите на Коматевско шосе, бул. „Руски“, „Шести септември“ и ул. Остромила“. С изключение на поддържането на вътрешнокварталните улици и трасето на новия булевард „Северен“, нови мащабни реконструкции на транспортна инфраструктура да не се очакват.
Което не значи, че няма да се строи – започва градеж на две нови детски градини в районите „Южен“ и „Централен“ и разширение на детска ясла в район Източен“.
Предстои инженерогновото проектиране на площад „Централен“ и завъшваненото на площадното пространство пред голямата Базилика, реконструкцията на галерията на „Гладстон“ и кино „Космос“.
Строителен проиритет стават многоетажните паркинги- терени за тях са отредени в район Тракия, Западен и в Центъра. Идеята е подчинена на адаптирането на градската среда към домакинството на европейската столица на културата.
Така постепенно фокусът се измества от автомобилите към културната среда и по- доброто й функциониране.
Бюджетът на Пловдив през тази година ще се простира в рамка от 243 милиона лева собствени приходи.
Това са пари, които ще осигурят нормална работа, но не и възможност за голямо разгръщане- направи уговорка Иван Тотев. Общината готви и пакет от проекти, за които ще търси държавно финансиране.
Кметът апелира гръдът да бъде единен въпреки изострянето на политическия диалог , който неизменно ще съпътства предсрочните избори.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..