Осем допълнителни места ще бъдат осигурени в приюта за бездомни лица на ул. „Радко Димитриев“ 33, като в стаите ще бъдат настанявани вместо двама, трима нуждаещи, заяви заместник-кметът по Социална политика Георги Титюков.
Тези от тях, които видимо се нуждаят от медицинска помощ, ще бъдат насочвани към Първа и Втора градска болница за оказване на спешна помощ. След стабилизирането им, те ще бъдат насочвани към приюта, където могат да останат до три месеца, или към Центъра за временно настаняване.
С писмо до кмета на Пловдив Дирекция „Социално подпомагане“ е поискала допълнително финансиране за обгрижване на бездомните, на които ще бъде предлагана храна, баня и отопление по време на престоя им в социалното заведение. Утвърдената от кмета Иван Тотев сума за допълнително финансиране е до 6 000 лева за целия зимен период, уточни Титюков.
Той обаче подчерта, че настаняването на бездомните граждани може да става само след заявено желание и от тяхна страна. Около 100 са пловдивските граждани, водещи скитнически начин на живот, заяви още заместник-кметът Георги Титюков.
Болницата "Свети Георги" ще поеме трима души за лечението след трагедията в македонския град Кочани. Трима души са насочени към военноморската болница във Варна. 5-има ранени са настанени на лечение в "Пирогов" в столицата, като се очакват още трима.. Предвидено е у нас засега да се лекуват 14 пострадали. Част от пострадалите бяха докарани със..
Пет града се вдигат на протест за справедливи наказания във връзка с жестокото убийство на Димитър Малинов в пловдивското село Цалапица. Това става ясно от публикацията на почернената майка Атанаска Бакалова в социалните мрежи. Протестите ще се състоят по едно и също време - на 30 март, неделя, от 16 часа, и на едно и също място - пред съдилищата..
И Пловдив въстана срещу насилието на животните и с искане за сурови наказания за садистите , убивали животни пред камери срещу заплащане. Пред Съдебната палата в града се събраха природозащитници и пловдивчани с домашни любимци, които осъдиха действията на Габриела и Красимир от Перник. Според протестиращите подобни садистични..
Достъпът до Небет тепе няма да бъде ограничаван , заяви заместник-кметът по култура, археология и туризъм на Община Пловдив Пламен Панов. Във връзка с публикации в медии относно табелите на най-новия археологически обект , които упоменават работно време, поясняваме, че поставените часове касаят единствено времевия диапазон за..
Ограничават движението заради мача между ПФК „Ботев“ - Пловдив и ПФК „ЦСКА 1948“ – София, който ще се проведе на стадион „Ботев“ от 14:30 ч., съобщиха от ОП „Организация и контрол на транспорта“. От 12.30 ч. до 17.30 ч. изцяло или поетапно, ще се спира движението на пътни превозни средства по улиците „Богомил“ в участъка от кръстовището с бул...