ДДС за здравеопазването да бъде намален – това настоява ръководството на УМБАЛ „Пловдив“.
Според доц. Йорданов е нужен нов статут на държавните и общинските болници – те трябва да бъдат преобразувани от търговски дружества в здравни заведения и дейността им повече да не бъде оценявана по финансови показатели, а по продукта „Здраве“, който формират.
С близо половин милион лева са паднали месечните приходи на УМБАЛ „Пловдив“ заради лимитирането при запазване на обема на дейността. Проблеми има и с приема на болни с пръстов идентификатор, посочват от здравното заведение.
Според директора доц. Георги Йорданов, изход от ситуацията е въвеждането на електронна здравна карта, която съдържа достатъчно здравна и финансова информация и чрез нея може да се проследи здравният статус на всеки пациент. Ръководството на болницата ще постави исканията си пред бъдещия здравен министър.
Второ депо за наркотици е разкрито при специализирана полицейска операция на ГДБОП на територията на област Пловдив. Акцията е проведена на 27 февруари в село Главатар, община Калояново, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата. Наркотичните вещества са били открити в 27 кашона в микробус, увити в полиетиленово фолио и подготвени за..
С близо 400 нови знамена Пловдив ще посрещне националния празник 3 март – Ден на Освобождението на България от османско иго. Екипи на общинското предприятие „Чистота“ ги монтираха по електрическите стълбове на надлез „Скобелева майка“, Коматевско, Асеновградско, Кукленско, Карловско и Пещерско шосе. На пет от входно-изходните артерии на..
От 11 часа на пл. „Стефан Стамболов“ пред Община Пловдив пловдивските читалища организират традиционното посрещане на Баба Марта. Организаторите са подготвили пъстра програма със закичване на мартеници, фолклорни песни и танци, ателиета на открито. Читалищните дейци очакват гражданите и гостите на града да се включат в празничната веселба и..
Конференция за учителите по религия, християнство и православие организира Пловдивската митрополия. Целта е повишаване на богословските и педагогическите им компетентности. Конференцията ще се проведе в аулата на Пловдивската духовна семинария "Св. Св. Кирил и Методий". Ще бъдат изнесени презентации за електронните ресурси и диференцирания..
В сутрешните часове на много места в равнините и низините ще бъде мъгливо, със слаби валежи, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология. Вятърът все още ще е от юг-югоизток, предимно слаб, в Дунавската равнина за кратко ще се ориентира от север. Минималните температури ще бъдат между 1° и 6°, а максималните – между 7° и 12°.