Първата за годината премиера на Пловдивския драматичен театър е тази вечер със спектакъла „Боряна“ от Йовков. Режисьорът Красимир Ранков запазва поетичния език на Йовков, без диалектизми, но със запазения дух на 30-те години и посвещава спектакъла на младата публика, за която вярва, че ще разбере посланието за красивото и стойностното в живота.
В ролята на Боряна е Патриция Пъндева, която дебютира на професионална сцена, тази година тя завършва НАТФИЗ.
Заедно с пловдивската трупа играе и Параскева Джукелова в ролята на Вида.
„Приех тази роля, защото е различна от мен и от това, което съм играла досега. Точно затова ми е интересно, казва известната актриса“.
Николай Станчев : "Беше много трудно, защото играя за първи път в пиеса на Йовков. А и като много десен човек, ми беше много трудно да се вмъкна в кожата на човек с ляво мислене".
Началото е в 19ч.
Чуйте в звуковия файл режисьора Красимир Ранков, директора Кръстю Кръстев, актьорите Параскева Джукелова и Николай Станчев.
Machine head ще бъде третият хедлайнер на Hills of rock това лято. Стефан Еленков от "Фест тийм" заяви, че това ще бъде най-балансираното и добро издание на фестивала. Световноизвестната група, която е кръстена на една от хитовите песни на Deep Purple, ще разтърси сцената на Гребната база в Пловдив на 26 юли. Калифорнийската траш и..
Премиера за Пловдив на „Антология на съвременна българска поезия“ ще се състои довечера (18,30 ч) в галерия „U PARK“. Сборникът на издателство „Бокал 77“ събира стихотворения на 43-ма съвременни наши поети. От пловдивското литературно пространство личат имената на Ина Иванова, Петър Краевски, Крум Филипов и Росен Карамфилов...
На традиционна зимна изложба кани галерия „Arsenal of Art“ в кв. Капана през тази седмица. Откриването е от 18.00 ч. в уютната атмосфера на арт пространството, което предлага и възможност за срещи с авторите, приятели и ценители. В експозицията, която носи името „Зима в Капана“ са включени творби на Ангел Герджиков, Ангел Гешев,..
Станаха ясни номинациите за наградите „Икар“, връчвани от Съюза на артистите в България. Актьорът Явор Милушев получава наградата „Икар“ за изключителен принос към българския театър, съобщиха от актьорската гилдия. Призът „Икар“ за чест и достойнство се присъжда на 76-годишния актьор - ветеран в Пловдивската драма Стоян Сърданов. Ето..
Играещият режисьор Ивомир Игнатов- Кени и актрисата Здравка Христозова от театър "Хенд"гостуваха във "Вход свободен", за да разкажат за чисто новия гвоздей в репертоара на театъра. "Шекспир x 5"е новият бризантен авторски спектакъл на театър "Хенд", плод на обединената муза на Кени и Здравка . Резултатът е вихрена и необуздана клоунада, която..